Українські новини: телеграф

Готують нову Конституцію України 

Найближчим часом в Україні почне роботу Конституційна асамблея з підготовки нової редакції Основного Закону. Про це сказав глава адміністрації президента Сергій Льовочкін. “Комісія, яку підтримав президент і яку очолює Леонід Кравчук, завершила роботу над принципами формування та діяльності Конституційної асамблеї. Такі документи надійшли до адміністрації президента, і за дорученням глави держави готується проект указу про відповідну підтримку цих ініціатив”, – каже він.

Нова класифікація доріг

Президент України підписав зміни до Закону України “Про автомобільні дороги” щодо класифікації автодоріг загального користування. Про це повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури. Відповідно до нової класифікації, автомобільні дороги державного значення поділяються на міжнародні, національні, регіональні та територіальні дороги, а місцевого значення – на обласні та районні дороги. Раніше територіальні автодороги мали статус місцевого значення.

Тахограф став обов’язковим

ВРУ впорядкувала міжнародні автомобільні перевезення. За закон про внесення змін до Закону “Про автомобільний транспорт” №8029 проголосували 267 нардепів. Документом визначено перелік дозвільних документів, необхідних для здійснення автомобільних перевезень пасажирів і вантажів. Також власники транспортних засобів зобов’язані будуть встановлювати у своїх автомобілях контрольні пристрої – тахографи.

Чоловік Тимошенко – біженець

Чеське законодавство не містить норми про політичний притулок, тому чоловік екс-прем’єрки Юлії Тимошенко Олександр має статус біженця. Про це повідомив речник МЗС Олександр Дикусаров. “Це абсолютно стандартна ситуація, вона не має під собою жодного політичного підтексту. Чеське законодавство навіть не містить норми, яка б називалася “Політичний притулок”. Він дійсно має статус біженця та отримав його за власним бажанням”, – каже речник МЗС. Він повідомив, що політичних наслідків цієї ситуації для розвитку українсько-чеських відносин не буде. “Сподіваємося на це, адже Чехія є для нас дуже важливим партнером”, – додав Дикусаров. Нагадаємо, 6 січня речник МВС Чехії Павел Новак зазначав, що Чеська Республіка надала політичний притулок чоловікові ув’язненої екс-прем’єр-міністра України Ю. Тимошенко.

Російські претензії до нашого сиру

Глава Росспоживнагляду, головний санітарний лікар Росії Гєннадій Оніщенко заявив, що його відомство, проаналізувавши ситуацію на споживчому ринку в сегменті молочної продукції, дійшло висновку, що “за четвертий квартал 2011-го відбулося помітне погіршення споживчих властивостей сирів, що поставляють з України”. “За останні десять місяців орієнтовний обсяг поставок становив 55,5 тис. т. Основною проблемою є те, що при виробництві сиру країна-імпортер безконтрольно використовує рослинні компоненти, зокрема пальмову олію. Вміст пальмової олії там набагато більший, аніж належить за технічним регламентом”, – каже Оніщенко. Він повідомив, що відомство планує вести моніторинг усієї української аграрної продукції. При найменшому погіршенні якості буде вжито найжорсткіших заходів.
 

Необережне поводження з харчами

Третину нещасних випадків в Україні, що були зареєстровані у 2011 році, становили харчові отруєння. Про це повідомляють “УНН” із посиланням на слова начальника управління Державної інспекції техногенної безпеки Тараса Поліщука. “Дуже багато випадків отруєння неякісними продуктами харчування, особливо у післясвятковий період. Усі ми знаємо, що  після свят залишається значний запас продуктів, які просто шкода викидати. Через це люди й отруюються”, – розповів Поліщук. Він також зауважив, що останнім часом реєструвалися випадки отруєння дітей продукцією з молочної кухні.

Чорнобильці відновлюють акції

У Донецьку знову мітингують поблизу Пенсійного фонду. У четвер близько 250 чорнобильців зібралися поблизу управління Пенсійного фонду в Донецькій області, вимагаючи виконання ухвалених судових рішень щодо виплати пенсій у підвищеному розмірі. “Наші рішення суду ніхто не скасовував, тому ми ще раз людей тут зібрали, щоб люди сказали, скільки вони отримали пенсій. Ухвалою №1210 багато хто отримав максимальні пенсії, але я тут таких людей не бачу. Ми почали працювати з юристами щодо звернення до Європейського суду з прав людини і я сподіваюся, що до кінця місяця ми все-таки всі скарги людей, які тут зібралися, надішлемо і будемо чекати на результат”, – цитує слова одного із представників ініціативної групи чорнобильців інформагентство “Остров”.

Паливні збитки

Збитки для української економіки від підписання “газових контра­ктів” із Росією у січні 2009 року склали від 12 до 15 млрд дол. Цифру озвучив глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін. “Цього року ми будемо “відзначати” триріччя газових контрактів, що були підписані у 2009 році. Відтоді, якщо підрахувати приблизні збитки, яких зазнала українська держава, кожен український громадянин, це складе приблизно від 12 до 15 млрд дол.”, – сказав Льовочкін. 
Втім, за даними “ZN.UA”, втрати від дій уряду у 2004 році під керівництвом самого Януковича може посперечатися з сумою осудних збитків у “газовій справі” Тимошенко. Якби Ющенко у свій час не дав добро на присутність “РосУкрЕнерго” як посередника, а потім і монопольного постачальника газу в Україну, “поховавши” таким чином міжурядову угоду від 4 жовтня 2001 року і наступні за нею газові контракти, в яких була фіксована ціна в $50 за 1 тис. куб. м в період з 2002-го по 2011 рік, то НАК “Нафтогаз” заплатила б за імпортований газ лише $25,725 млрд, а не $64,335 млрд, як довелося насправді. Таким чином, згідно підрахунків експертів, рішення Ющенка та тодішнього Кабміну в газовій сфері обійшлися Україні у втрату $38,6 млрд за 10 років.

Ринок землі чекатиме лютого

Закон про ринок земель Верховна Рада розгляне наступної сесії. Про це у четвер повідомив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, передає “УНІАН”. Нагадаємо, поточна сесія парламенту закінчується у п’ятницю, 13 січня, а наступна, 10-та сесія, почнеться 7 лютого. За словами Єфремова, більшість не поспішає з прийняттям закону про ринок земель. Зараз все робиться для того, щоб був підготовлений документ, “який би не викликав нарікань”. Днями профільний комітет опрацював усі поправки до законопроекту, підрахувавши, що 55% врахованих змін є поправками від опозиціонерів. Не розглядатимуть проект закону цього тижня через те, що у фахівців юридичного та науково-експертного управлінь ВР багато роботи, відтак вони не встигнуть підготувати законопроект про ринок земель.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4855 / 1.6MB / SQL:{query_count}