Рік мертвих птахів

Стався черговий випадок масової загибелі пернатих

Стався черговий випадок масової загибелі пернатих

Тисячі водних пернатих розбилися об покриті асфальтом майданчики в місті Седар-Сіті, що в американському штаті Юта. Як кажуть експерти, птахи очевидно, помилково сприйняли заасфальтовані майданчики за водойми.

“Над містом того дня низько висіли грозові хмари. Освітлені відкриті майданчики з повітря могли виглядати як поверхня води. Птахи сідали, щоб відпочити, а натомість розбивалися об тротуари та автомобільні парковки. Я тут працюю 15 років. Птахи розбивалися і раніше, але це були поодинокі випадки. Нещастя такого масштабу я не пригадую”, – розповіла співробітниця департаменту дикої природи штату Юта Тереза Гріффін. Міські служби Седар-Сіті розпочали збір тисяч мертвих птахів,  їхня точна кількість досі невідома. Повідомляється лише, що орнітологам вдалося врятувати понад дві тисячі представників виду рогачок, що отримали удари і контузії від зіткнення з асфальтованою поверхнею. Птахів випустили у великий ставок, розташований далеко від житлових районів, який не замерзає взимку. 

Нагадаємо, що впродвож майже всього 2011 року з різних куточків світу надходили повідомлення про випадки масової загибелі птахів, причому більшість цих трагедій так і не знайшли логічного пояснення. Все почалося в січні, коли в багатьох країнах було зафіксовано масову загибель птахів з невідомих причин. Так, понад дві тисячі мертвих дроздів упали на місто Біб в американському штаті Арканзас. Жителі повідомляли, що птахи падали лише в одному районі, площа якого не перевищує два квадратні кілометри. 

Майже в той самий період

часу біля сотні мертвих птахів, серед яких були галки, ворони та сороки, виявили мешканці міста Фальчепінг, розташованого на південному заході Швеції. Постраждалих птахів було ретельно досліджено, однак шведські експерти пояснити подію так і не змогли. “Уявлення не маю, що сталося, і тому не хочу висловлювати будь-яких здогадок”, – розповів журналістам місцевий ветеринар. 

Птахи масово гинули й в Італії, де поблизу міста Фаенца в північній провінції Равенна виявили більше тисячі мертвих горлиць, а також інших птахів родини голубиних. За словами нау­ковців, причиною загибелі голубів, можливо, була гіпоксія (кисневе голодування, під час якого тканини і органи недостатньо насичуються киснем або кисню достатньо, але він не засвоюється тканинами). Також, на думку деяких фахівців, причиною масової загибелі птахів могла стати епідемія чи вірусна інфекція, або ж хімічне отруєння, оскільки в районі міста Фаенца, де було виявлено загиблих голубів, працює кілька заводів, чиї викиди дуже забруднюють атмосферу, проти чого неодноразово протестували місцеві захисники довкілля. Інша версія, яку висунули італійські орнітологи (на її користь, до речі, також не знайшли вагомих доказів), припускала, що масова загибель птахів викликана звичайним, але масовим нетравленням шлунку – голуби нібито просто об’їлися відходами від обробленого соняшникового насіння, що накопичилося на складських майданчиках розташованого поблизу олійного заводу. 

Трохи пізніше масова загибель птахів була зафіксована в Канаді. Падіння на землю декількох десятків голубів сталося в околицях містечка Сент-Огюстен-де-Демор (провінція Квебек). Як писали місцеві засоби масової інформації, там зібрали близько сотні мертвих пернатих. 

Потім настала черга Туреччини – в провінції Бурса було виявлено десятки мертвих шпаків. Місцеві фахівці досі проводять необхідні аналізи, проте встановити точну причину загибелі птахів їм поки що так і не вдалося, незважаючи на допомогу іноземних колег. 

Натомість румунські дослідники радісно заявили, що їм вдалося розкрити причину масової загибелі птахів на сході своєї країни, де місцеві мешканці вже почали побоюватися нової епідемії пташиного грипу. Експерти з’ясували, що їхні шпаки померли від… алкогольного отруєння. Птахи наїлися виноградних вичавок, які залишаються в пресі після виробництва місцевого вина. Пташиний організм виявився не здатним впоратися з отриманою дозою алкоголю.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4805 / 1.57MB / SQL:{query_count}