Краще – туди, ніж тут

На відміну від європейської молоді, яка через безробіття стає рушійною силою протестів, українська молодь обирає “тиху” еміграцію

На відміну від європейської молоді, яка через безробіття стає рушійною силою протестів, українська молодь обирає “тиху” еміграцію

Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом ім. Горшеніна серед українських студентів. Найбільш актуальною є проблема працевлаштування молоді – 64,5% репондентів відповіли, що саме це питання турбує їх найбільше, повідомило BBC.

Водночас лише кожен третій (29,1%) український студент задоволений життям в Україні і бачить перспективи для себе. Серед країн можливої еміграції найпопулярнішими є Сполучені Штати (16,25%) та Британія (15,6%).

Серед найпоширеніших причин відмов працедавців у роботі для молодих: “відсутність досвіду роботи за фахом”. Проте неофіційно називається ще одна причина – надзвичайно висока готовність молодих фахівців до еміграції. Згідно із соціологічними опитуваннями, 41% працівників віком від 18 до 29 років визнають, що готові виїхати з України заради високо оплачуваної та перспективної роботи. При цьому серед працівників із вищою освітою виїхати з України готові 32% опитаних, а серед тих, хто має науковий ступінь – 37%.

Зауважимо, що в 2010 році кількість студентів та аспірантів з країн колишнього Радянського Союзу, які виїхали на навчання за кордон, є на третину більшою, ніж попереднього року. Втім, є й такі, хто бачить перспективи в Україні, й такі, хто на власному досвіді переконався у складностях працевлаштування за кордоном.

Міжнародна організація праці заявляє про те, що рівень безробіття серед молоді у світі досяг рекордних рівнів, і на кінець року становитиме 12,5%. Тобто, кожен десятий у віці до 24 років на кінець 2011 року не матиме роботи. 

При цьому безробіття серед молоді через економічну кризу поширюється як на країни із розвиненою економікою, так і на країни, що розвиваються. Своєю чергою, це безробіття стане ще одним чинником, який гальмуватиме відновлення глобальної економіки – йдеться у доповіді Міжнародної організації праці.

Ця тенденція – зростання безробіття серед молоді – простежується від 2008 року. Експерти вже назвали це явище “бомбою уповільненої дії”, а самих молодих людей, які не можуть знайти роботу, – “втраченим поколінням”. Нагадаємо, що вперше цей термін застосували після Першої світової війни, коли з фронтів повернулися молоді люди без освіти, які так і не змогли знайти собі місце у повоєнному житті і досить часто накладали на себе руки.

Зараз найгостріше ця проблема стосується Європейського Союзу, де освічена, але непрацевлаштована молодь стає рушійною силою масових протестів, що охопили низку європейських столиць останнім часом. Згідно із статистичними даними Європейського Союзу, безробіття серед європейської молоді у 2,4 раза перевищує безробіття серед дорослого населення. Для України цей показник становить 2,3 раза. При цьому, згідно із офіційною статистикою, 18,8% українців віком від 15 до 24 років не навчаються і не працюють. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4106 / 1.55MB / SQL:{query_count}