Інститут світової політики представив головних лобістів України за кордоном – людей, які докладають максимум зусиль, аби країна не зникла з “міжнародних радарів”. Цьогорічний рейтинг відмінний тим, що більшість місць у ньому посідають не українці.
Очолив “топ” комісар Єврокомісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле (334 бали). Як зазначено у звіті, він за останній рік зробив усе можливе, аби “Київ та Брюссель завізували новий етап у своїх відносинах, попри несумісні з євроінтеграцією антидемократичні конвульсії в самій Україні”.
ДО ТЕМИ До минулорічного рейтингу увійшли В.Пінчук, брати Клички, Д.Шерр, А.Аслунд, Ю.Андрухович, З.Бжезінскі, О.Кваснєвскі, Е.Уілсон, Ю.Тимошенко, Г.Суркіс. |
На другому місці опинився Віктор Пінчук (290 балів). Одна із його ключових заслуг – організація Ялтинської європейської стратегії, на яку щорічно з’їжджаються десятки світових політиків, бізнесменів, журналістів та вчених, аби обговорити ключові світові та українські проблеми і події. Окрім того, в межах благодійних акцій за його сприяння свої концерти в Україні відіграли Пол Маккартні, Елтон Джон та “Queen” із Полом Роджерсом. Третє місце – за братами Кличками (193,5 балів), які досі залишаються “чи не єдиним спортивним символом України”. Навіть для тих, які й не особливо цікавляться боксом.
У рейтинг також ввійшли президент Польщі у 1995-2005 рр. Олександр Кваснєвскі, депутат Європарламенту Павел Залевскі, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, екс-прем’єр України Юлія Тимошенко, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорскі, польський президент Броніслав Коморовскі та ще один депутат ЄП Марек Сівец.
У минулорічному рейтингу українці посідали п’ять із десяти місць. Загалом укладачі рейтингу мають на меті визначити непрофесійних лобістів, які займаються пропагандою України не стільки в силу обставин, скільки за переконаннями.