Скоріш за все Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом буде підписано на саміті Україна-ЄС, запланованому на 19 грудня у Києві. Однак, із її ратифікацією доведеться почекати. Принаймні такі настрої нині панують у середовищі європарламентарів.
На цьому наголосив євродепутат від Німеччини Ельмар Брок під час публічної дискусії, організованої Фондом Конрада Аденауера у Берліні.
“Я виступаю за те, аби Угоду про асоціацію було парафовано, однак з її підписанням та ратифікацією варто зачекати”, – сказав член Європейської народної партії (ЄНП) та правлячого в ФРН Християнсько-демократичного союзу (ХДС), інформує УКРІНФОРМ.
Для підписання та ратифікації Угоди в Україні, за його словами, передусім мають бути створені політичні передумови. “Демократія має визначальне рішення. Ми очікуємо від України, щоб вона почала хоча б рухатися у цьому напрямку”, – підкреслив євродепутат. Він наголосив, що умовою для підписання Угоди про асоціацію є не лише звільнення Юлії Тимошенко, а й припинення переслідувань інших опозиціонерів та загальне дотримання принципів правової держави.
ДО ТЕМИ Тим часом на офіційному сайті Президента Польщі йдеться про те, що окрім суто символічної (президент закладав капсулу до польської частини Меморіалу в заповіднику “Биківнянські могили), візит Б. Коморовського у Київ мав ще й іншу мету – питання угоди про асоціацію України з ЄС, парафування якої нині є під знаком питання. Причина цьому – відсутність реакції на вимоги ЄС Київ вирішити справу Юлії Тимошенко. На сайті Президента РП йдеться, що “ЄС вважає, що вирок Тимошенко винесений із політичних причин, і підкреслює, що для справи цього типу колишнього прем’єр-міністра, мають судити виборці, а не суд”. |
Думку Ельмара Брока поділяє і заступник голови фракції ХДС/ХСС у бундестазі Андреас Шокенхофф. Він вважає, що Україна має рухатися в напрямку Європи, однак говорити про повноцінне членство в ЄС навіть через 10-15 років ще буде зарано.
“Українська влада спочатку, мабуть, мала певну ілюзію, що вона зможе домогтися успіхів в економічній інтеграції з ЄС без демократичних перетворень, але прорахувалася”, – зазначив керівник представництва Фонду К.Аденауера в Україні Ніко Ланге. На його погляд, якщо ЄС за існуючих сьогодні умов підпише Угоду про асоціацію, це стане ударом для всієї політики східного партнерства, головним завданням якої є сприяння демократії у країнах на схід від Євросоюзу.
Про долю Юлії Тимошенко говорили учора в Києві президенти України та Польщі – Віктор Янукович та Броніслав Коморовський. Це була їхня дев’ята зустріч від початку цього року. На сайті Президента України було оприлюднено скупу заяву за підсумками двосторонньої зустрічі. Про Юлію Тимошенко там йшлося одним рядком.
“Однією з тем було завершення переговорного процесу щодо Угоди про асоціацію і проведення саміту Україна-ЄС у Києві. Ми торкнулися насамперед тих питань, які залишаються відкритими і потребують політичних рішень. Передусім йдеться про європейську перспективу України. Ми також торкнулися питання Тимошенко”.