Українські новини: телеграф

ГМО по-новому

Порядок етикетування харчових продуктів щодо вмісту генетично модифікованих організмів (ГМО) замінять на новий. Відповідний проект урядової постанови, розроблений Держспоживстандартом, уже погоджено Держкомпідприємництва. Зокрема, споживачів мають інформувати про наявність у продукті навіть найменшої частки ГМО. Наразі маркуванню з написом “з ГМО” підлягає продукція вміст модифікованих організмів в якій понад 0,9%. Виробники матимуть півроку на адаптацію до нових умов. Згідно останніх офіційних даних, в Україні 6% продуктів містять ГМО. Однак усі генно-модифіковані продукти нині в країні нелегальні.

Чекаємо “зелених” інвестицій

Україна вперше потрапила до рейтингу привабливих для “зелених” інвестицій країн, що складає аудиторська компанія “Ernst & Young”. Україна у свіжому рейтингу посіла 32 місце із 40. Укладачі списку відзначають, що в України є значний потенціал для розвитку відновлюваної енергетики, зокрема, у сфері вітроенергетики. У той же час фахівці компанії звернули увагу на складність дозвільних процедур для потенційних інвесторів, а також проблеми, пов’язані з підключенням “зелених” джерел енергії у загальній енергосистемі. Окрім того, складнощі в інвесторів виникають і через невизначеність в економіці і нестабільну політичну ситуацію. Рейтинг очолюють Китай, США, Німеччина, Індія, Італія і Бразилія. Окрім України, до рейтингу вперше також потрапили Аргентина, Угорщина, Ізраїль і Туніс, повідомляє “DT.ua”.

Контррозвідка в інформаційному полі

Президент вніс до ВРУ законопроект, яким пропонує створити у структурі СБУ новий “підрозділ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки”. Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, створення підрозділу буде сприяти концентрації сил і засобів щодо захисту законних інтересів держави та прав громадян в інформаційній сфері від розвідувально-підривної діяльності іноземних спецслужб, протиправних посягань організацій, груп та осіб. Депутати від опозиції заявляють, що таким чином влада має намір взяти під контроль Інтернет.

Європа не вірить

У Європі немає довіри щодо обґрунтованості нових кримінальних процесів над екс-прем’єром Юлією Тимошенко. Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра. “Перша справа проти Тимошенко широко критикувалася юристами, є звіт Данського Гельсінського комітету з прав людини, в якому висловлювалася стурбованість стосовно того, що політичне рішення розглядається як кримінальна справа. Правильно чи неправильно – це було політичне рішення”, – сказав він. Тейшейра також відзначив, що критикувалося і призначення на цю резонансну справу “судді, який перебуває на випробувальному терміні і не має повної судової кваліфікації”. “Тому немає довіри до цього процесу ані в ЄС, ані в самій Україні. Громадяни знають, як ніхто інший, наскільки незалежними є українські судді і українська судова система. У зв’язку з цим додаткові кримінальні справи, які з’являються, як грім серед неба, видаються спробою знайти якісь звинувачення, до яких у суспільства може виникнути більше довіри. Однак у них усе та ж мета – усунути лідерів опозиції та окремих політиків з політичного поля, використовуючи при цьому судову систему”, – зазначив Тейшейра.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4666 / 1.55MB / SQL:{query_count}