Суд визнав протиправним наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 18.02.2011 №159 “Про затвердження Порядку відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення”.
Таким чином Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов заступника генпрокурора.
Наказ МНС, як зазначено в повідомленні ГПУ, порушував норми закону “Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Порядок відвідування зони відчуження, окрім того, не було погоджено із МВС, підрозділи якого забезпечують контрольно-пропускний режим при в’їзді та виїзді зі зони.
Водночас уже вчора голова Держагентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша повідомив, що поїздки до Чорнобильської зони із ознайомчою метою поновлять з 2 грудня (наразі припинені ще від червня). “Міністерство доопрацювало порядок відвідування зони відчуження з урахуванням зауважень правоохоронних органів, документ уже пройшов реєстрацію у Мін’юсті. Очікується, що новий порядок буде опублікований і набуде чинності 2 грудня”, – повідомив урядовець.
Згідно нового документу, заявка про відвідування повинна подаватися за 10 днів до планованої дати. У письмовому запиті має бути мета візиту, термін (дати) відвідування, характер і обсяг інформації, які планує отримати відвідувач, об’єкт відвідування та довідка про відсутність медичних протипоказань для відвідування зони відчуження.
У праві відвідування зони може бути відмовлено особам, які не досягли 18 років, у разі настання несприятливих погодних умов, загрози виникнення пожежі, або якщо буде встановлено факт причетності відвідувача до терористичної діяльності. Також Холоша уточнив, що здебільшого відмови у доступі на територію можуть бути пов’язані з тим, що правоохоронці не встигають перевіряти надану в заявках інформацію.