Уряд вніс зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям із дітьми та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затверджених постановами Кабінету Міністрів України. Про це повідомила прес-служба Міністерства соцполітики.
Отож, назвемо низку нововведень, по-перше, виплату допомоги одиноким матерям (батькам) здійснюватимуть на дітей, які навчаються у загальноосвітніх школах, – за весь період навчання у школі (раніше виплачувалася допомога до 18 років). По-друге, виплату допомоги одиноким матерям (батькам) здійснюватимуть у випадку смерті одного з батьків, шлюб яких не був зареєстрований, але у документах про народження дитини зазначено таких осіб батьками (раніше така допомога не виплачувалася).
По-третє, виплата допомоги одиноким матерям (батькам) може бути призупинена або припинена. До слова, раніше було лише припинення. Урядовці кажуть, що новація спрощує механізм відновлення виплати допомоги, наприклад, при тимчасовому перебуванні дитини на повному державному утриманні. По-четверте, до складу сім’ї для отримання допомоги як малозабезпеченій сім’ї включають дітей, які навчаються у загальноосвітніх школах, – за весь період навчання у школі (раніше до складу сім’ї були включені учні до 18 років).
По-п’яте, допомога як члену малозабезпеченої сім’ї виплачується особі, яка доглядає за інвалідом II групи внаслідок психічного розладу. Так, раніше така особа не мала права на допомогу. Юристи вважають, що внесені урядом зміни до закону – це лише технічні кроки, які не вплинуть на кількість малозабезпечених сімей з дітьми і не збільшать розмір допомоги, яку вони отримують від держави.
КОМЕНТАР |
Павло Розенко, експерт центру ім. Разумкова: |
- Прийняття цих змін не змінить реально стан виплати соціальної допомоги. Скажімо так, не приведе до розширення кола осіб, на яких розповсюджується державна соціальна допомога. Зменшення людей, які отримують допомогу, теж не буде. Це абсолютно технічний документ, який не несе ніяких суттєвих покращень для людей. |