Українські шляхи в ЄС та НАТО

До ЄС Україні ще далеко, проте двері в НАТО можуть відкрити вже на початку нового року

До ЄС Україні ще далеко, проте двері в НАТО можуть відкрити вже на початку нового року

ЄС найближчим часом не готовий прийняти Україну. Наша країна має шанси приєднатися до ЄС, але не раніше 2020 року. Про це говорить голова постійного представницт­ва України при Європейському Союзі Роман Шпек.

На його переконання, найголовнішою перешкодою на шляху України в ЄС є відсутність необхідних реформ - конституційної, бюджетної та податкової. Постійні політичні міжусобиці, слабкість органів влади, внутрішньополітичні проблеми віддаляють Україну від своєї мети. Ще одним "каменем на шиї" є невідредаговане внутрішнє законодавство та його невідповідність європейським нормам. До того ж роботу з адаптації українського законодавства до вимог ЄС ведуть не дуже активно.

Шпек запевняє, що євроінтеграційним перспективам України перешкоджають також невідповідність української економіки критеріям ЄС, а ще відсутність у країні громадянського суспільства. Шпек також зауважив, що свідомість українців не європейська, а це, мовляв, найскладніше змінити.

Нагадаємо, що підсумки саміту Україна-ЄС (10 вересня), наперекір невтішним прогнозам, є досить успішними для України. Євросоюз вперше офіційно визнав та підтримав європейський вибір України, а  також констатував, що Україна - європейська країна. До ре­чі, багато експертів вважають, що наступне зближення Києва та Брюсселя можуть сповільнити дострокові парламентські вибори.

На щастя, для України засві­тилось інше "зелене світло". Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив, що Україна та Грузія й надалі залишаються кандидатами на членство в Альянсі, незважаючи на заперечення Росії, а також конфлікт навколо сепаратистських районів Грузії.

В інтерв'ю ВВС він нагадав, що на Бухарестському саміті у квітні представники цих країн та керівники країн-членів НАТО прийняли чітке рішення, згідно з яким Україна та Грузія можуть у майбутньому стати членами НАТО, якщо, звичайно, матимуть бажання та виконають всі вимоги, необхідні для цього. Зараз країни продовжують рухатись цією траєкторією і серпневі події не змусять їх зійти з цього шляху.

Це повідомлення є дуже втішним для нашої країни, особливо після обурень російської влади, якими останнім часом рясніли світові ЗМІ. Представники США теж донедавна запевняли, що обидва найреальніші кандидати (Україна та Грузія) можуть зовсім не потрапити до Альянсу. Проте у четвер заступник держсекретаря США з політичних справ Вільям Бернс заявив, що адміністрація США має намір домагатись приєднання колишніх радянських республік до Плану дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО.

Держсекретар США Кондоліза Райс теж заявила, що жорст­ка політика російської влади щодо членства обох країн у НАТО не дасть жодного результату і країни Заходу не дозволять Росії нав'язувати їм свою позицію.

Нагадаємо, Рада НАТО у квітні прийняла рішення від­клас­ти приєднання України та Грузії до ПДЧ. Серед країн, які відмовились підтримати приєднання цих країн, Німеччина та Франція. Однак після подій на Кавказі Грузія та Україна збільшили свої шанси отримати ПДЧ. Під час російсько-грузинського конфлікту федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що наполягає на приєднанні Грузії та України до ПДЧ. Так вважає і президент Литви Валдас Адамкус. Традиційно підтримує цей крок і Польща. Наступний саміт НАТО відбудеться у грудні цього року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4988 / 1.56MB / SQL:{query_count}