Будяк для ґаранта
Сєвєродонецька міська екологічна асоціація “Зелений світ” номінувала президента України Віктора Януковича на присудження у 2011-му антипремії УГСПЛ “Будяк року” у зв`язку з порушенням екологічних прав народу України. Про це зазначено в повідомленні Національного екологічного центру України. Екологи таким чином пропонують відзначити “видатне” досягнення номінанта – ліквідацію Національного природного парку “Сіверсько-Донецький” – єдиного національного парку Луганщини.
Азаров допоможе дружині Ющенка
Прем`єр-міністр Микола Азаров заявляє, що “Дитяча лікарня майбутнього” буде побудована. “Проблема ця є, певні гроші зібрані, і, безумовно, ми зробимо все, щоб ці гроші не були розбазарені, а лікарня була побудована”, - сказав він. Азаров зазначив, що в уряду немає чіткого плану, як цей проект буде реалізовано, проте він розгляне це питання. “Думаю знайдемо рішення. На 2012 рік у нас вже розроблена і реалізовуватиметься дуже серйозна програма модернізації та будівництва нових лікарень”, - сказав він, зазначивши, що ця програма повністю забезпечена ресурсами. “Тому подивимося з цією “Лікарнею майбутнього”. Про неї багато базікання. А я вже багато разів говорив: не базікати треба, а розглянути питання, ухвалити рішення, і щоб це рішення було виконане. Якщо ми це рішення ухвалимо, то ця лікарня буде за рік побудована”, - наголосив він.
Не жартуйте з Україною!
Голова Комітету парламенту з питань нацбезпеки і оборони, лідер Громадянської позиції Анатолій Гриценко заявив, що при всіх проблемах нашої економіки, армії, сфери безпеки, Румунії з її потенціалом жартувати з Україною не варто. “Заява міністра закордонних справ Румунії щодо відсутності територіальних претензій до України є вкрай важливою”, – заявив Гриценко радіо Ера. “Раніше час від часу навіть від румунського президента звучали слова про Бессарабію і Буковину як про колишні румунські землі. Це створювало проблеми у відносинах. Тому це дуже важлива заява, якої досі не звучало”, – зазначив політик. Гриценко переконаний, що за цим стоїть реалізм: “При всіх проблемах нашої економіки, армії, сфери безпеки, Румунії з її потенціалом жартувати з нами недоречно”.
Не жіноча це справа…
Українські жінки дуже слабко представлені в керівному складі державних органів. “У Верховному суді взагалі жодної жінки. Серед державних служб тільки архівну очолює жінка. Серед заступників міністрів показник жінок становить приблизно 10%. Водночас у Збройних силах України 13% становлять жінки. Це один із найвищих показників у країнах Європи, однак у керівному складі Міноборони, не представлено жодної жінки”, – каже Катерина Везєлєва, експерт з гендерних питань Всеукраїнської громадської організації “Інститут демократії та соціальних процесів”.
Бідні суди
Українські суди хронічно недофінансують. Про це під час Міжнародної конференції “Незалежність суддів в Україні” сказав в. о. голови Вищого адмінсуду України Михайло Цуркан. За його словами, рівень недофінансування іноді сягає 50%. “Через це виникають й інші проблеми. Так, заробітні плати помічників суддів, без яких суддя не може нормально працювати, прирівнюють до зарплат прибиральниць. Тому ми спостерігаємо величезну плинність кадрів у судах”, – зазначив М. Цуркан.
Виїхати в США через Green Card
Українці опинилися на третьому місці за кількістю учасників лотереї Green Card, переможці якої отримують посвідку на проживання і дозвіл на роботу у США. Про це пише “Wall Street Journal”, уточнюючи, що цьогоріч від українців надійшло 853 тис. заявок. Більше подали тільки жителі двох африканських країн – Нігерії (1,36 млн) і Гани (909 тис.). Загальна ж кількість учасників лотереї цього року скоротилася з 15 млн до 8 млн, оскільки США виключили Бангладеш, жителі якої в минулому році подали 7,6 млн заявок. У лотереї Green Card розігруються дозволи на роботу і проживання для 50 тис. осіб з країн з низьким рівнем еміграції у США. Наступного року за участь у лотереї планують увести плату в 30 доларів, що призведе до падіння кількості поданих заявок.
Уряд візьметься за ліки
За три-чотири роки Україна збільшить до 60-70% виробництво власних ліків. Про це учора розповів Микола Азаров під час відвідання фармацевтичної фірми “Дарниця”. “Цю проблему не можна вирішити за один рік, але якщо наполегливо працювати над її реалізацією, то протягом трьох-чотирьох років ми зможемо вийти на рівень забезпечення ліками власного виробництва приблизно на 60-70%”, – каже урядовець. При цьому Микола Азаров наголосив, що такої кількості власних ліків цілком достатньо і вітчизняна фармацевтика зможе реально конкурувати з іноземними фармацевтичними компаніями. Азаров також заявив, що зараз в Україну завозиться ліків більш ніж на 3 млрд. доларів, а реалізація масштабної програми імпортозаміщення дозволить збільшити виробництво власних ліків та значно зменшити кількість імпортних.
Українська стратегія гуманітарного розвитку
У Національній академії наук уже розробили проект стратегії гуманітарного розвитку України. Про це під час засідання Громадської гуманітарної ради розповів президент, який запропонував надіслати документ до Академій правових та педагогічних наук, Академії мистецтв та Спілки ректорів вищих навчальних закладів України. “Прошу президії цих поважних установ організувати широке громадське обговорення стратегії”, – сказав Янукович. “Переконаний, така робота і цей документ після доопрацювання Кабінетом Міністрів України може бути внесений як законопроект на розгляд Верховної Ради”, – сказав президент.
Рішення судів – закрито!
Президент України підписав закон, яким скасовується вимога вносити всі рішення суддів до Державного реєстру судових рішень, що сьогодні має відкритий доступ через інтернет. Відтак далі рішення судів потраплятимуть до Держреєстру тільки тоді, коли цього захочуть у Державній судовій адміністрації та Раді суддів. Тепер дізнатися, які рішення прийняв той чи інший суддя, або подивитися конкретні рішення стане значно складніше, хоча сам реєстр створювали для більшої прозорості судів. Підписаний Януковичем закон подала депутат від Партії регіонів Ірина Бережна, повідомляє “Zaxid.net”.
Шини знищуватимуть по-новому
Учора набула чинності постанова Кабінету Міністрів України “Деякі питання збирання, заготівлі та утилізації зношених шин”. Тепер підприємства та організації, які виробляють або імпортують шини для транспортних засобів, зобов’язані самостійно забезпечити подальше збирання, заготівлю та утилізацію зношених шин, або укласти договори про виконання цих робіт з відповідними організаціями. “Зі всіх імпортерів чи виробників шин буде стягуватись необхідна плата для забезпечення утилізації зношених шин», – зазначив міністр екології та природних ресурсів Микола Злочечевський.