Біометричні паспорти
Уряд має намір розробити новий законопроект про введення біометричних паспортів. Про це прем’єр-міністр Микола Азаров написав на своїй сторінці в мережі Facebook. У відповідь на прохання одного з користувачів мережі прокоментувати президентське вето на нещодавно прийнятий закон прем’єр відзначив, що це зроблено “через певні міркування”. “Зрозуміло, що він не проти введення біометричних паспортів, але на той час, коли цей закон був ухвалений депутатами, він був типово лобістським законом... Тому президент наклав вето”, – відповів Азаров. Прем’єр повідомив, що Кабмін наразі розробляє відповідний законопроект, і наголосив, що це є зобов’язанням України в рамках безвізового режиму з Європейським Союзом, відтак невдовзі закон надійде до ВР.
МВФ проігнорували
Місія МВФ їде з Києва, так і не провівши жодної зустрічі із керівництвом України. Про це вчора повідомив екс-перший заступник міністра фінансів України Ігор Уманський на “круглому столі” “Чим загрожує Україні друга хвиля світової кризи?”. Він уточнив, що за майже десять днів перебування місії у Києві в українського уряду не знайшлося часу для зустрічі з представниками Міжнародного валютного фонду, які відтак достроково покинули Україну. “З моменту приїзду місії з нею ніхто не зустрічався (із керівництва країни – “Пошта”), я спілкувався з ними, вони були шоковані. На робочому рівні працювали, але – з виникненням будь-якого складного питання наші урядовці вказували на Азарова, а він з місією на той момент відмовився зустрічатися...” – розповів Уманський. Раніше уже повідомлялося, що, за підсумками роботи місії МВФ, швидше за все, буде ухвалено рішення не виділяти Україні черговий транш кредиту. Останній транш від МВФ Україна отримала майже рік тому – у грудні 2010-го.
Виборчий проект – під комісію
Парламентарі вирішили створити новий, узгоджений виборчий закон. Для цього створили Тимчасову спеціальну виборчу комісію, яка впродовж двох тижнів (до 17 листопада) має подати напрацювання. Комісія має врахувати і погляди опонентів у ВРУ, і зауваження Венеційської комісії. Очолює утворення “нунсівець” Руслан Князевич. Якщо через два тижні єдиного проекту закону не буде, розглядатимуть ті п’ять, які зареєстровані на сьогодні.
Із пенсійною реформою не закінчили
Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) на засіданні у четвер прийняв постанову про поновлення судового розгляду за позовом депутата Арсенія Яценюка до Верховної Ради. Нагадаємо, Арсеній Петрович наполягає – дії парламентарів під час голосування за проект реформи були неправомірними. Також він вимагає, аби суд зобов’язав ВР “відновити права та інтереси українських громадян на перерахунок пенсій з урахуванням середнього розміру заробітної плати у країні”. На думку Яценюка, вилучення із закону про реформування пенсійної системи норми, що стосується перерахунку пенсій, є прямим порушенням Закону “Про регламент”. “Мотивом таких дій було небажання пройти повну процедуру голосування – адже владі довелося б пояснити, чому вона позбавляє 10 млн пенсіонерів підвищення пенсій”, – сказав Яценюк. Засідання суду триватиме до 9 листопада.