Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк не протримався на посаді й року. Учора, 2 листопада, після розширеного засідання уряду президент України Віктор Янукович звільнив Михайла Цимбалюка. Іншим указом глава держави призначив керівником Львівщини екс-генерального директора “Укрзалізниці” Михайла Костюка (на фото). До речі, він також, як і тепер вже екс-губернатор Михайло Цимбалюк, родом із Івано-Франківщини.
Очікувана відставка
Варто зазначити, що цю подію аж ніяк не можна назвати неочікуваною, адже за кілька днів до звільнення проти Михайла Цимбалюка у Львові розгорнули потужну інформаційну кампанію, звинувачуючи начебто у пропозиції бізнесменам долучитися фінансами до відкриття львівського стадіону.
Правда це чи вигадка – важко сказати, але поява такої інформації, наштовхувала на думку, що Михайла Михайловича намагаються позбутися, і засідання уряду лише поставить крапку в цій історії.
Так і сталося. Прем’єр-міністр Микола Азаров у присутності президента, міністрів та голів ОДА нищівно розкритикував львівського губернатора.
“Дуже погані справи на Львівщині. Будівництво виросло менше ніж на 1%. При тому, що там за рахунок бюджету побудували стадіон та аеропорт. Якщо ми заберемо ці обсяги, то в області буде провал”, – сказав Азаров.
Також, за його словами, у Львівській області зростають борги зі зарплат.“Тут, Вікторе Федоровичу, суттєві недопрацювання губернатора Цимбалюка”, – зазначив Азаров. Так само отримав на горіхи керівник Запорізької області Борис Петров. Для нього учорашній день теж закінчився відставкою.
Учора наганяї від президента та прем’єр-міністра отримали міністр освіти і науки Дмитро Табачник, міністр оборони Михайло Єжель та міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко.
Кожному з цих високопосадовців перші особи вказали на прорахунки в роботі. Так, Дмитрові Табачнику Микола Азаров закинув неможливість “налагодити нормальний діалог із керівництвом вишів і студентами”. “Треба, Дмитре Володимировичу, припиняти ігри і реально займатися роботою”, – зазначив Азаров.
Міністру оборони дісталося за неспроможність налагодити елементарне управління відомством. “Багато тривожних сигналів надходить до Кабінету Міністрів про ситуацію в Міноборони. Стан справ в армії аніскільки не поліпшився: житло для військовослужбовців не будують, оборонне замовлення не виконують, а міністр всю енергію витрачає на скандали: то тендери зриває, то налагодити харчування солдатів не може, то з’ясовує з начальником Генштабу, хто головніший”, – зазначив прем’єр. Він також розкритикував діяльність міністра охорони здоров’я Олександра Аніщенка. “П’яти місяців, які ви перебуваєте на посаді, більш ніж достатньо, щоб навести порядок. Дійшло до того, що президент зробив догану міністру. Для уряду це – НП”, – сказав Азаров.
Утім для згаданих міністрів засідання уряду не закінчилося відставками. Принаймні на момент підготовки номера “Пошти” до друку, відповідних указів на сайті президента України не було.
КОМЕНТАР |
Юрій Шведа, |
- Відставка Цимбалюка, в принципі, є очікуваною. Він не став тією фігурою, яка, з одного боку, змогла сконсолідувати навколо себе львів'ян і тутешній політикум, а з іншого - не став він і повномасштабною владною фігурою, яка могла б піднятися понад усіма цими речами. На відміну від попереднього губернатора Львівщини Василя Горбаля, який був абсолютно чужою людиною, Цимбалюк тут і працював, і є галичанином за походженням. Хоч стати своїм тут йому все-таки не вдалося. Думаю, уся його діяльність була насторожуюча, із певними побоюваннями. Особливо цей інцидент зі "Свободою" показав, що це людина, яка не має вольового стрижня, що мав би бути в очільника області, який представляє інтереси центральної влади. Думаю, це і стало основним мотивом для відповідної відставки. Хоча слід сказати, що умовні підстави для цієї відставки навряд чи взагалі були. Очевидно, що влада насамперед намагатиметься забезпечити свої інтереси в регіонах під час парламентських виборів. Зрозуміло, що перше питання, яке стоятиме перед керівником регіону, - це забезпечення належного результату виборів. Тому із цієї точки зору, Цимбалюк не виглядав таким, що міг би забезпечити відповідний результат. Зрештою, будь-хто, кого б тут не призначили від цієї політичної сили, навряд чи зможе настільки реалізувати ті завдання, як це від нього вимагатимуть. |
ДОВІДКА |
Михайло Дмитрович Костюк народився 22 листопада 1961 р. в с. Кобилець Коломийського р-ну Івано-Франківської обл. Закінчив Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту. Із 1983 р. працював на Львівській залізниці, де у різні часи обіймав посади від бригадира Львівської дистанції колії до начальника госпрозрахункової служби колії Львівської залізниці. З 2000-го до 2005 р. Михайло Костюк працював начальником Головного управління колійного господарства “Укрзалізниці”, потім – начальником Департаменту капітальних вкладень та внутрішніх інвестицій Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”. З 2006 р. був радником першого заступника міністра транспорту та зв’язку України. У лютому 2008 р. призначений заступником гендиректора “Укрзалізниці”. У 2008 р. здобув науковий ступінь кандидата технічних наук. Член-кореспондент Транспортної академії наук України. Має державні нагороди – знаки “Почесний залізничник” та “Заслужений працівник транспорту України”. |