Українські новини: телеграф



В Україну їде перевірка ПАРЄ

Українське головування у Комітеті міністрів Ради Європи, яке завершиться 7 листопада, затьмарила справа Юлії Тимошенко. Про це сказала одна з доповідачок щодо України у ПАРЄ Маріетта де Пурбе-Люндін в інтерв’ю “Deutsche Welle”. Вона зазначила, що головування України у Комітеті міністрів Ради Європи 11 травня розпочалося дуже добре. Втім весь позитив був перекреслений тим, як відбувався судовий процес над Юлією Тимошенко. Щоб підготувати доповідь, доповідачки щодо України Маріетта де Пурбе-Люндін та Майліс Репс відвідають Київ наступного тижня. Вони зустрінуться з міністром юстиції Олександром Лавриновичем та головою Верховної Ради Володимиром Литвиним, а також намагатимуться провести переговори і з президентом Віктором Януковичем. Поки ж, за словами де Пурбе-Люндін, у неї складається враження, що в Україні багато говорять про реформи, але нічого не роблять.

Дороге життя депутатів

Голова ВРУ Володимир Литвин обіцяє з’ясувати обставини страхування життя депутатів на 4,4 мільйона гривень. Про це він заявив на брифінгу учора.  “Ви мене застали зненацька. Розберуся, чи це практика звичайна, чи це вперше”, – сказав він. “Не думаю, що щось нове зробили вперше. І вважаю, що нам потрібно погодитися з тим фінансуванням, яке запропонував уряд, і не намагатися підвищувати до рівня 2011-го”, – сказав Литвин, інформує “Українська правда”. “Думаю, що це було б правильно, оскільки ВРУ в очах людей не користується високою підтримкою. І коли говоримо під час доопрацювання бюджету, що всім потрібно потерпіти, то треба продемонструвати це на рівні органів влади”, – додав спікер. Як відомо, ВРУ оголосила тендер на страхування життя депутатів на 4,4 мільйона.

10 років на шампанське

Євросоюз дає Україні 10 років для відмови від використання географічних найменувань, а також гарантує компенсаційний пакет. Про це, коментуючи Угоду про асоціацію з ЄС, розповів уповноважений уряду України з питань європейської інтеграції Валерій П’ятницький, пише “ZN.UA”. “Однією з найбільш обговорюваних була тема використання географічних найменувань. Ми домоглися десятирічного перехідного періоду та компенсаційного пакета”, – зазначив він. “Потрібно віддати належне європейцям: вони запустили проект, найняли експертів (переважно в галузі виноробства, але цей досвід повинен бути поширений потім і в інших сферах). Готується своєрідний каталог – на що мають бути виділені кредитні ресурси, на що технічні”, – підкреслив П’ятницький, додавши, що це, імовірно, будуть кредити Європейського інвестиційного банку, ЄБРР. 

Фестиваль сала у Луцьку

На Волині в минулі вихідні відбувся VІ фестиваль “З любов’ю до сала”. Його відвідали понад 20 тисяч осіб. “На свято прибули автобуси з любителями сала зі всієї України: Луганська, Києва, Хмельницького, Львова, Рівного. Завітали й гості з-за кордону – із Білорусі, Словаччини, Литви, Польщі, Естонії, Швеції”, – повідомив директор фестивалю Віталій Іваницький. Серед новинок цьогорічного фестивалю Іваницький назвав макет Хмельницької атомної станції, виготовлений хмельничанами з сала, шахові фігури з сала і “сало в шоколаді”. Також на святі виготовили футбольний м’яч зі сала. Його вага 420 кг, об’єм – 6 метрів 45 см.

Гроші на перепис населення 

Україна планує витратити під час проведення перепису населення, який відбудеться наприкінці 2012 р., 1,5 долара на одну опитувану людину. Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на слова заступника голови Держкомстату Наталії Власенко. “Загальна сума на одну людину під час перепису у країні становитиме не більш як 1,5 долара. Водночас цей показник становить у Казахстані 6, у Польщі – 3, у Росії – 4, у США – 22”, – каже Власенко. Вона також відзначила, що серед нових питань, які ставитимуть при переписі, з’являться такі, як “житловий стан” і “міграція населення”. За словами Власенко, тепер не обов’язково проводити інтерв’ю в квартирі опитуваної людини. “Під час перепису населення в Україні у 2012-му працюватимуть стаціонарні пункти, куди можуть прийти і залишити відомості про себе ті люди, які з якихось причин не хочуть пускати інтерв’юера до себе в квартиру”, – розповіла вона.

Об’єднатися під “комуналку”

Модернізація ЖКГ України можлива лише із залученням приватного капіталу. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк. “На реалізацію проектів з модернізації систем у сфері ЖКГ необхідно понад 700 млрд грн. Жодні бюджетні програми (хоча ми й будемо за них боротися) не зможуть забезпечити навіть 1% інвестиційної потреби комунальних підприємств”. Головною метою такого партнерства має стати модернізація підприємств, що дозволить їм вийти на беззбитковість, вважає Близнюк. “Рівень доходів наших співгромадян не дозволяє в один момент підняти тарифи до економічно обґрунтованого рівня. За нашими розрахунками, на це необхідно принаймні три-чотири роки. За цей період ми повинні домогтися зростання рівня доходів населення, вирішити питання технічного переозброєння галузі і поступово вийти на рентабельну роботу комунальних підприємств”, – каже  міністр.

Моніторинг України зняли

У FATF оцінили заходи України із протидії відмиванню грошей. Відтак нашу державу викреслили із “сірого списку” країн, які мають недоліки у законодавстві, присвяченому цьому питанню. Крім того Україна перестає бути об’єктом моніторингу. Як йдеться у повідомленні FATF, організація вітає суттєвий прогрес України у покращенні його режиму боротьби з відмиванням грошей та протидії фінансуванню тероризму. “Україна в основному виконала свої зобов’язання щодо Плану дій стосовно стратегічних недоліків, які FATF виявила в лютому 2010-го. Україна більше не підлягає конт­ролю ФАТФ у рамках глобального AML/CFT процесу”, – зазначено в повідомленні.

Превентивний архів

Опозиція наполягатиме на фіксації в законі про вибори народних депутатів норми про обов’язкове зберігання протягом п’яти років 
всієї виборчої документації та бюлетенів. Про це повідомив заступник спікера Микола Томенко. За його словами, це необхідно, щоб люди, які працюють у виборчих комісіях, розуміли, що спроба використовувати моменти для фальсифікації виборів може закінчитися порушенням проти них кримінальних справ. “Важливо не допустити, щоб у виборчі комісії від опозиційних партій пройшли люди, які будуть підтримувати владу”, – зазначив він. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4865 / 1.6MB / SQL:{query_count}