З технологіями поки що важко

Цього року Україна посіла 57-ме місце у світі в "Індексі конкурентоспроможності в галузі ІТ", поступившись однією позицією, порівняно з рейтингом за 2007 рік.

Цього року Україна посіла 57-ме місце у світі в "Індексі конкурентоспроможності в галузі ІТ", поступившись однією позицією, порівняно з рейтингом за 2007 рік.

Про це повідомляється у доповіді, зробленій за результатами дослідження, проведеного "Economist Intelligence Unit" на замовлення "Business Software Alliance" (BSA).

"За минулий рік Україна особливо не просунулася у плані поліпшення конкурентоспроможності в галузі інформаційних технологій. Українські науково-дослідна сфера і ІТ-інфраструктура все ще залишаються одними з найменш розвинених у світі", - говориться у доповіді.

У дослідженні, яке проводиться вже другий рік поспіль, для 66 країн світу визначаються і порівнюються показники в галузі ІТ, від яких найбільше  залежить рівень її конкурентності. Порівняно з минулим роком, провідна двадцятка країн не зазнала змін, проте 9 країн поліпшили свої позиції, а 11 - погіршили. Три країни з першої п'ятірки: Тайвань, Швеція, Данія - новачки. Рейтинг країн Східної Європи очолюють Естонія, Словенія, Угорщина, Чехія та Словаччина.

За словами представника BSA в Україні Владислава Шаповала, перед вступом до Світової організації торгівлі Україна прийняла нову законодавчу базу, але, "на жаль, її ще треба вдосконалити, щоб позбавити піратів будь-яких шансів". Він вважає, що українська інфраструктура інформ­технологій все ще перебуває на дуже низькому рівні, а "для здійснення прориву в розвитку інфраструктури Україна вимагає більшої лібералізації політики у сфері телекомунікаційних технологій".

Згідно з "Economist Inte­lligence Unit", для створення сприятливих умов для підвищення конкурентоспроможності мають бути присутні шість чинників: наявність достатньої кількості кваліфікованих фахівців, розвинена культура інновацій, наявність технологічної інфраструктури світового класу, розвинений режим правового регулювання, що захищає інтелектуальну власність, наприклад, патенти й авторські права, відкрита конкурентоспроможна економіка і збалансована державна підтримка ІТ, без перешкод для роботи ринкових механізмів.

До речі, відповідно до дослідження, Україна показала досить високий результат щодо загальної економічної ситуації, людського капіталу і правового режиму.

За матеріалами УНІАН

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7177 / 1.54MB / SQL:{query_count}