Кавказькі уроки для України

Президент України Віктор Ющенко звинуватив Російську Федерацію у прагненні дестабілізувати ситуацію в Україні через підтримку кримських сепаратистів. "Без сумніву, подібний сценарій існує", - підкреслив Ющенко в інтерв'ю Associated Press.

Президент України Віктор Ющенко звинуватив Російську Федерацію у прагненні дестабілізувати ситуацію в Україні через підтримку кримських сепаратистів. "Без сумніву, подібний сценарій існує", - підкреслив Ющенко в інтерв'ю Associated Press.

На думку Президента України, Росія була зацікавлена в тому, щоб викликати "внутрішню нестабільність" в державі.

"Україна - дуже велика і сильна країна, щоб поступитися перед погрозами Росії або повторити війну в Грузії", - вважає він. На питання журналістів про те, чи повториться "грузинський сценарій" в Україні, Віктор Ющенко заперечив таку можливість, повідомляє інформагентство РБК.

Те, що слова Президента мають під собою реальне підґрунтя, підтвердила учора Верховна Рада Криму. Кримські депутати закликали Верховну Раду України визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії.

Як передає УНІАН, таке рішення було ухвалене на пленарному засіданні парламенту автономії у середу. За нього проголосували 79 депутатів із 90 присутніх на засіданні (всього в парламенті Криму 100 депутатів), 8 депутатів були проти. Наприклад, проти ухвалення даного рішення висловився лідер кримської організації Народного руху України Леонід Пілунський.

"В умовах акту збройної агресії, розв'язаного керівництвом Грузії проти народу Південної Осетії, й безперервних спроб, спрямованих на повалення законного уряду Республіки Абхазія, Верховна Рада Автономної Республіки Крим висловлює підтримку народам Абхазії та Південної Осетії в їхньому праві на самовизначення й підтримує дії Російської Федерації із забезпечення безпеки республік Абхазії та Південної Осетії", - йдеться у зверненні. У зв'язку з цим кримські парламентарії закликали ВР визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії.

Три депутати від Прогресивної соціалістичної партії на початку пленарного засідання ВР АРК стояли з прапорами Південної Осетії та Абхазії і зі свічками, таким чином вони вшанували пам'ять загиблих у кавказькому конфлікті осетинів.

Про ще один прояв так званої "п'ятої колони" в Криму стало відомо вчора. Депутати Державної думи Росії - отаман Союзу козачих військ Росії і зарубіжжя Віктор Водолацкій і директор Інституту політичних досліджень Сєргєй Марков - стали почесними членами Ро­сійської громади Криму. Нагадаємо, у вересні цим двом депутатам російського парламенту було відмовлено у в'їзді на територію України.

Натомість, президія думи Російської громади Криму засудила такі дії української влади і присвоїла депутатам почесні звання, враховуючи їхній особистий внесок "у справу зміцнення дружби і співпраці між народами Російської Федерації і України".

А тим часом у Ялті відбуваються міжнародна наукова конференція і експертний прес-клуб "Чорноморська безпека: кримський вимір міжнародних тенденцій".

Голова Кримського республіканського товариства міжнародних зв'язків Едуард Малієнко, відкриваючи конференцію, зазначив, що цей захід є першими зборами громадськості Криму після серпневих подій на Кавказі, і метою його є максимально активна участь суспільства у відкритому діалозі. Під час конференції і прес-клубу обговорюються теми: "Чорноморський регіон у системі міжнародних відносин", "Інформаційний вимір міжнародної взаємодії у Чорноморському регіоні" тощо.

У конференції беруть участь близько 20 науковців Криму, українські і російські дипломати, політологи, провідні тур-оператори півострова, група незалежних підприємців, журналісти.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6946 / 1.56MB / SQL:{query_count}