Аеропорт “Бориспіль” посів п’яте місце у рейтингу найгірших аеропортів світу. Рейтинг склав спеціалізований портал The Guide to Sleeping in Airports на основі звітів про перебування в тій чи іншій точці відправлення та прийому повітряного транспорту, а також відгуків пасажирів, інформує “5 канал”. “Борисполю” закидають поганий сервіс, брак місць у залах очікування та відсутність кімнат для розваг. Однак, відповідно до рейтингу, найгірший аеропорт у Манілі. Там скаржаться на довгі черги, співробітників, які беруть хабарі, та на кишенькових злодіїв. Найліпший аеропорт, за відгуками пасажирів, у Сінгапурі. Окрім безкоштовного інтернету та кімнат для молитов, там є басейн, спа-центр, гральні приміщення, кінотеатр, сади тощо.
Маєте гріх? Телефонуйте отцю!
Нова послуга створена для допомоги людям з важкими захворюваннями та тим, хто не може вільно пересуватися. Вже з наступного місяця розповісти священику про свої гріхи люди зможуть телефоном. Про таку ідею повідомили у відділі соціального служіння УПЦ МП, пише газета “Сегодня”. “Швидше за все, у нас буде два батюшки, які постійно будуть ходити з телефонами. Ці номери ми оголосимо, і на них зможуть у будь-який час телефонувати люди, що бажають висповідатися”, – повідомив голова відділу, отець Сергій Косовський. Він зазначив, що, якщо такою послугою скористається хоча б кілька людей, яким це необхідно, то вже буде добре.
Купуйте квитки, щоб не платити штраф
За 9 місяців 2011 року “Укрзалізниця” (УЗ) перевірила 819 поїздів, унаслідок чого виявлено
627 безквиткових пасажирів, із яких стягнули близько 17 тис. грн штрафів. Про це інформує прес-центр відомства. Згідно з повідомленням, 190 пасажирів висаджено з потягів за відмову платити за проїзд і штраф. У зв’язку з цим, відомство закликає громадян користуватися послугами квиткових кас, щоб не платити більше. Окрім перевірок наявності квитка, Інспекція з контролю обслуговування пасажирів на вокзалах і поїздах УЗ перевіряє бригади поїздів на предмет виявлення таких порушень, як перевезення надмірного багажу, недотримання санітарно-технічного стану вагонів, температурного режиму. Цьогоріч зафіксували близько тисячі порушень із боку працівників залізниць, із них – понад 700 випадків – порушення, які здійснили провідники і начальники потягів.
Замковенко: народ треба відволікати
Поновлена кримінальна справа проти Миколи Замковенка є “дзвіночком” для суддів, які розглядатимуть апеляцію у “газовій” справі проти Юлії Тимошенко. Про це екс-суддя й голова Печерського райсуду Києва заявив у ефірі радіо “Свобода”. “Їм скажуть, мовляв, ви постановите такий вирок, а ми от йому згадали через 10 років те, що він випустив Тимошенко з-під варти. Я не відчуваю за собою ніякої вини. Та постанова, яка була ухвалена про скасування запобіжного заходу для Тимошенко, затверджена Верховним Судом України, а це – найвища судова інстанція”, – наголосив Микола Замковенко. На думку екс-судді, справу проти нього поновили, бо “народ України треба чимось відволікати”. “Спочатку відволікали слуханням у суді справи Юлії Тимошенко, коли вона завершилася, з’явилася потреба витягнути звідкись кримінальну справу, порушену проти мене”, – сказав суддя.
Менші апетити
Паспортизація процесу обміну валют знизила удвічі попит населення на купівлю іноземних грошей у жовтні. Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на слова директора департаменту управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст. “З початку місяця обсяги купівлі валюти населенням впали майже вдвічі. Ми відфільтрували ту купівлю, яка не йде на потреби населення”, – сказав він. Банкір також наголосив, що обсяг продажу валюти населенням не зменшився.
Стажування за кордоном
На стажування у закордонних вишах поїде 141 українець. Як повідомляє “Укрінформ”, Міносвіти вперше за державною програмою студентського обміну відібрало 141 особу для стажування у провідних вищих навчальних закладах світу. “Конкурсна комісія рекомендувала скерувати на навчання або стажування у провідних закордонних вищих навчальних закладах 141 особу: 55 студентів, 32 аспіранти та 54 науково-педагогічних працівників. А загалом до нас надійшло 428 пропозицій від 66 вітчизняних університетів”, – йдеться у відповіді Міносвіти на інформаційний запит журналістів. У Департаменті вищої освіти наголосили, що донедавна в Україні не було жодних подібних держпрограм щодо сприяння студентському обміну. Ті ж, які пропонують комерційні структури, є фінансово недоступними для більшості українців.
Багато ЗВТ не буває
Віктор Янукович вважає, що договір про зону вільної торгівлі з країнами СНД не буде перешкоджати європейській інтеграції України. Про це повідомляє президентська прес-служба. “Україна та інші країни СНД давно готували цю угоду, і ця угода – тривала робота і довгоочікуваний результат. Але вона ніяк не передбачає, що перешкоджатиме питанням європейської інтеграції України. І всі інтеграційні питання, які ми сьогодні вирішуємо, не мають під собою сенсу дружити проти когось”, – наголосив президент.
Усе заради газу
Україна готова піти на компроміси в переговорах з Російською Федерацією про перегляд ціни на газ. Про це заявив прем’єр-міністр Азаров в ефірі телеканалу “Інтер”. “Найголовніше наразі завдання – це переглянути ці ціни на газ. Ви уявляєте, скільки ми, президент і уряд, витрачаємо зусиль на перегляд тих угод, які були підписані у січні 2009 року. І тому ми, природно, готові піти на певні компроміси. Ми на них підемо, бо в нас не буде іншого виходу. Або допустити сповзання нашої країни в катастрофу – а ми цього не можемо допустити – або знайти розумні компроміси”, – сказав М. Азаров. При цьому він зазначив, що під час переговорів Україна намагається знайти баланс інтересів, однак переговори досить не прості. “І коли ми про це оголосимо, з’являться різні голоси: хтось буде нас звинувачувати, хтось буде аплодувати. Але я думаю, що домовленість буде відповідати довгостроковим інтересам нашої країни. Залишилось чекати зовсім не багато”, — зазначив глава уряду.
Заслуги Рогозіна
Росія ставить собі в заслугу те, що Україна припинила зближення із НАТО. Як заявив в ефірі радіо “Ехо Москви” представник РФ при Альянсі Дмитро Рогозін, саме йому вдалося не допустити вступу України в організацію. Відповідаючи на запитання журналістів, чого йому вдалося досягти за час роботи в Брюсселі, Рогозін розповів: “Чого нам вдалося добитися? Нам вдалося добитися, що Україна – не член НАТО, нам вдалося добитися, що Грузія – не член НАТО”.