Парламентарі Ізраїлю, де, за різними оцінками, проживає понад 50 тисяч власників подвійного українського й ізраїльського громадянства, висловлюють стурбованість наміром депутатів Верховної Ради ввести відповідальність за подвійне громадянство.
Депутат Кнесету, член парламентського лобі зв'язків з Україною Зєєв Елькін в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловив надію, що будь-які зміни в законодавчій базі України про громадянство не завдадуть шкоди інтересам простих людей. "Коли йдеться про пострадянський простір - завжди є причини для занепокоєння. Хоча зрозуміло, що ця ініціатива не спрямована проти українських громадян, які живуть в Ізраїлі. Вони випадково опинилися під ударом через зовсім інші проблеми", - сказав Зєєв Єлькін.
Він також повідомив, що ізраїльські депутати планують провести з Україною переговори стосовно проблеми подвійного громадянства. "Думаю, що реальний діалог з українською стороною розпочнеться після повернення Кнесету з парламентських канікул", - зазначив Єлькін.
Нагадаємо, депутати з фракції БЮТ Володимир Макієнко й Віктор Швець зареєстрували в парламенті законопроект про відповідальність за подвійне громадянство. У ньому пропонують карати громадян України, які одержали паспорт іншої держави, позбавленням волі строком до 5 років, обмеженням волі або ж штрафом у розмірі 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ця проблема виникла після того, як повідомили про те, що жителям Криму нібито масово видають російські паспорти. Найвищі українські посадовці заявили про необхідність боротися із цим явищем. Хоча офіційні особи Росії заперечують такі факти.
Натомість севастопольська міліція повідомляє, що у місті є понад 8 тисяч осіб із подвійним громадянством і половина із них - військовослужбовці Чорноморського флоту Росії.
В суботу повідомили, що органи внутрішніх справ Севастополя в Комісію з питань громадянства при Президентові України уже скерували 34 матеріали стосовно жителів міста, які мають подвійне громадянство, з клопотанням щодо втрати ними громадянства України. Ці клопотання вже розглянули й задоволені. Про це повідомив журналістам перший заступник прокурора Севастополя Віктор Галюк, передає УНІАН.
За його словами, 27 військовослужбовців Чорноморського флоту РФ, які мали подвійне громадянство, втратили громадянство України. Ще понад 20 відповідних матеріалів міліція планує скерувати в Комісію з питань громадянства при Президентові України.
Також Галюк повідомив, що тиждень тому прокуратура Севастополя за результатами перевірки скерувала начальнику Управління МВС у місті Севастополі припис щодо активізації роботи з виявлення осіб, які мають подвійне громадянство.
За його словами, "насамперед, нам треба з'ясувати загальну кількість осіб, які мають подвійне громадянство, а потім вже працювати з ними з питань визначення, яке громадянство їм найбільше підходить".