Стратегія гуманістів із Банкової

Парламентарі схвалили у першому читанні президентський законопроект про декриміналізацію економічних злочинів, відкинувши напередодні схожі ініціативи опозиціонерів

Парламентарі схвалили у першому читанні президентський законопроект про декриміналізацію економічних злочинів, відкинувши напередодні схожі ініціативи опозиціонерів

Головна омана у дискусіях щодо проекту Януковича полягає у звуженні його призначення. Його розглядають головним чином як можливість виправдати Тимошенко: фактично довівши вину екс-прем’єра, відпустити її задля уникнення ускладнень. Відтак низка неоднозначних ініціатив, вписаних у документ, може залишитися поза увагою.

У середу парламентарі вирішили розібратися із усіма проектами, які стосуються цього процесу. Було два законопроекти, які прямо пропонували декриміналізувати ст. 365 ККУ (у порушенні якої, нагадаємо, звинувачують Тимошенко), і ще два, які пропонували “віддалене” рішення (акцентуючи на політичній відповідальності посадовців за відсутності особистої корисливої мети, а один із цих проектів доповнював аргументацію нагадуванням, що подібні порушення підлягають солідарній відповідальності, тобто у нашому випадку – уряду, як колегіального органу). 

У середу жоден із чотирьох законопроектів достатньої підтримки не здобув. Утім цікаво, що ще до початку ранкового засідання політики провладної більшості не знали, як слід голосувати за ці проекти, – сигнал із Банкової мав надійти за годину до початку пленарного засідання. Очевидно, що за таких умов можливість декриміналізації “статті Тимошенко” теж залежатиме від рішення, прийнятого в Адміністрації президента: опозиційні побажання без погодження не пропустять, а власними ініціативами депутати більшості себе обтяжувати бажають вкрай рідко.

Ще цікавіше, що із 278 голосів, якими проект закону №9221 відправлений на доопрацювання, від опозиційних депутатів, які покладають великі надії на цей документ, було лише 11 “за” (усі “нунсівські”) – решта опозиціонерів утрималась від помахів карткою. При цьому що далі, то частіше парламентарі говорять про можливість внесення до президентського проекту згадки про декриміналізацію третьої частини 365 статті Кримінального кодексу. 

До другого читання це нібито мають зробити окремою поправкою. Буде дивно, якщо таку поправку не запропонує хто-небудь із опозиційних парламентарів. Захисники Тимошенко ще до початку розгляду законопроектів про гуманізацію законодавства доводили, що, взагалі-то, вони проти такої практики, але в нинішніх умовах такий крок був би найоптимальнішим виходом із “політичної кризи”.

Стратегія, яку цими днями ключовим медіа країни відкривали “поінформовані джерела”, полягає у виправданні опозиціонерки і доведенні її фактичної вини: так Тимошенко зможе взяти участь у виборах, але в “... суспільній свідомості” вона залишатиметься винною. Вочевидь, це має забрати у БЮТ голоси на майбутніх виборах. 

Нагадаємо, що санкція за порушення ст. 365 полягає не лише у відбутті терміну (державне обвинувачення пропонує близьке до максимуму за цією статтею – 7 років), а ще й у забороні обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю впродовж трьох років. Це мало в’яжеться навіть із “розсекреченими” намірами. 

Утім ті ж таки джерела говорять, що законопроект має бути прийнятий уже до початку другої декади жовтня – щоб під час поїздки до Брюсселя Янукович не відчував незручностей і мав готові відповіді. 

ДО ТЕМИ

Президент пропонує "гуманізувати" покарання за низкою статей. Ось перелік головних порушень, за які у випадку прийняття законопроекту передбачатиметься покарання у вигляді штрафу: 1) контрабанда товарів (ст. 201 ККУ); 2) порушення порядку заняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг (ст. 202 ККУ); 3) заняття забороненими видами господарської діяльності (ст. 203); 4) ухилення від повернення виручки в іноземній валюті (ст. 207); 5) незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків (ст. 208); 6) підроблення знаків поштової оплати і проїзних квитків (ст. 215); 7) незаконне виготовлення, збут або використання державного пробірного клейма (ст. 217); 8) фіктивне банкрутство (ст. 218); приховування стійкої фінансової неспроможності (ст. 220); 9) розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску (ст. 223); 10) обман покупців та замовників (ст. 225); 11) примушування до антиконкурентних узгоджених дій (ст. 228); 12) незаконні дії щодо приватизаційних паперів (ст. 234); 13) недотримання особою обов'язкових умов щодо приватизації державного, комунального майна або підприємств та їх подальшого використання (ст. 235).

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5007 / 1.58MB / SQL:{query_count}