Гордістю та однією з головних архітектурних перлин курортної Євпаторії, та й загалом Криму, є мечеть Джума-Джамі – справжнє диво мусульманської архітектури.

Її добре видно як з моря, так і з берега. До слова, Джума-Джамі є найбільшою мечеттю сонячного Криму (висота мінаретів сягає 35 метрів) та пам'яткою середньовічної мусульманської архітектури світового значення.
Її заклали у 1552 році, на другому році правління хана Девлет-Гірея, і зводили до 1564 року під керівництвом талановитого архітектора Османської імперії Хаджі Сінана. Саме цей архітектор та інженер (до речі, грек за походженням) паралельно зводив у Стамбулі мечеть султана Сулеймана I.

Матеріалом для споруди мечеті стали оброблені блоки вапняку та черепашнику. Цікаво, що Джума-Джамі має 59 вікон різної величини, а вітражі на вікнах різних кольорів, що означає чотири пори року.
У радянські роки мечеть була закрита. Згодом київські реставратори цілком її відтворили, відновивши втрачені деталі. Зокрема, майстри повністю відновили два мінарети, що зруйнувалися на початку XIX століття через землетрус. Зрештою, у 1990-ті роки святиню повернули євпаторійській мусульманській громаді, і тепер вона діє.