Підприємцям більше перешкоджає складна звітність, аніж високі податки. Такої думки дійшли українські податківці, опрацьовуючи результати соціологічного опитування, проведеного на сайті ДПС України серед платників податків. У вівторок голова Державної податкової служби Олександр Клименко розповів про ключові результати дослідження, які, втім, дивують відсутністю згадки про головну проблему. Так, понад половина платників податків (а саме – 53%) не бачать жодних підстав для припинення свого бізнесу. Серед тих, які все-таки назвали основні перепони, домінує невдоволення бюрократизацією: кожен п’ятий опитаний нарікав на складність звітності, порядку заповнення декларацій та ведення обліку. Високі ставки податків та перевірки отримали критику 9,5% та 7,1% опитаних, відповідно.
У податковому відомстві одразу ж запевнили, що зауваження врахують, пришвидшивши роботу зі спрощення ведення документообігу. Проте дивує відсутність у результатах опитування згадки про корупцію, яка хоч і пов’язана із бюрократичними ланками, все-таки є окремою проблемою. Про це, до речі, днями заявив і той, хто за особливостями професії звик говорити вкрай дипломатично: в одному із інтерв’ю посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот повідомив, що через корумпованість німецькі інвестори змушені шукати кращих місць для ведення бізнесу, навіть, каже посол, були випадки відкликання інвестицій – “тому що правова невизначеність занадто велика, а дії регіональних органів влади – свавільні”.
Виходить, українським підприємцям після прийняття антикорупційного пакета президента стало просторіше і спокійніше? Такий висновок владі було б приємно отримати, а ще більше вигідно, хоч результати останніх соціологічних опитувань (зокрема КМІСу, про яке “Пошта” писала минулого тижня) показують іншу картину. Попри це, президент і урядовці уже запевнили, що візьмуться за подолання тих проблем, які вони помітили. Янукович заявив, що Податковий кодекс чекає чергового удосконалення.