Підприємницькі проблеми і пріоритети влади

Боротьба із корупцією залишається поза увагою посадовців

Боротьба із корупцією залишається поза увагою посадовців

Підприємцям більше перешкоджає складна звітність, аніж високі податки. Такої думки дійшли українські податківці, опрацьовуючи результати соціологічного опитування, проведеного на сайті ДПС України серед платників податків. У вівторок голова Державної податкової служби Олександр Клименко розповів про ключові результати дослідження, які, втім, дивують відсутністю згадки про головну проблему. Так, понад половина платників податків (а саме – 53%) не бачать жодних підстав для припинення свого бізнесу. Серед тих, які все-таки назвали основні перепони, домінує невдоволення бюрократизацією: кожен п’ятий опитаний нарікав на складність звітності, порядку заповнення декларацій та ведення обліку. Високі ставки податків та перевірки отримали критику 9,5% та 7,1% опитаних, відповідно.

У податковому відомстві одразу ж запевнили, що зауваження врахують, пришвидшивши роботу зі спрощення ведення документообігу. Проте дивує відсутність у результатах опитування згадки про корупцію, яка хоч і пов’язана із бюрократичними ланками, все-таки є окремою проблемою. Про це, до речі, днями заявив і той, хто за особливостями професії звик говорити вкрай дипломатично: в одному із інтерв’ю посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот повідомив, що через корумпованість німецькі інвестори змушені шукати кращих місць для ведення бізнесу, навіть, каже посол, були випадки відкликання інвестицій – “тому що правова невизначеність занадто велика, а дії регіональних органів влади – свавільні”. 

Виходить, українським підприємцям після прийняття антикорупційного пакета президента стало просторіше і спокійніше? Такий висновок владі було б приємно отримати, а ще більше вигідно, хоч результати останніх соціологічних опитувань (зокрема  КМІСу, про яке “Пошта” писала минулого тижня) показують іншу картину. Попри це, президент і урядовці уже запевнили, що візьмуться за подолання тих проблем, які вони помітили. Янукович заявив, що Податковий кодекс чекає чергового удосконалення.

 

КОМЕНТАР
Ярослав Рущишин, секретар Ради підприємців при ВР України:
- Ми під час написання Програми розвитку підприємництва у Львівській області проводили дослідження, і всі вони без винятку показують, що головна проблема для підприємництва - це корупція. Вона вже стала державною хворобою, а тому дієві способи її вирішення - складне питання. Навіть із тими реформами, а ще більше, коли вони незначні, як це нерідко проводиться, корупція все одно займатиме ключове місце. Ми, звичайно, не наївні і розуміємо, що подолати її можна, а тому й виступаємо і завжди виступали за те, аби проводилася робота із зменшення майданчиків породження корупції. Кожну бюрократичну ланку вже можна розглядати як потенційний майданчик для виникнення корупції. Тобто майданчик, на якому відбувається контакт підприємець-чиновник щодо зацікавленої теми.А щодо Податкового кодексу, то загалом в Україні не найвищі податкові ставки - у європейських країнах є вищі. Інша справа, якщо говорити про проблеми конкуренції, то в Грузії, наприклад, значно менша кількість податків, і вони є набагато нижчими. Тобто до питання ставок податків треба увійти не через проблему умов ведення бізнесу, а через площину конкуренції країни на глобальному ринку. Із таких позицій і слід скрупульозно вираховувати оптимальні ставки податків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4315 / 1.56MB / SQL:{query_count}