Зерно між митами та ПДВ

Аграрії вимагають скасувати мито на експорт продукції, в уряді пропонують ліквідувати ПДВ

Аграрії вимагають скасувати мито на експорт продукції, в уряді пропонують ліквідувати ПДВ

У вівторок біля Верхов­ної Ради відбувся мітинг близько тисячі фермерів, які вимагали від депутатів реєстрації постанови про проведення референдуму щодо земельної реформи, а від урядовців – скасування експортного мита на зернові культури. Мітингу передувало звернення до президента від імені дев’ятьох асоціацій виробників сільськогосподарської продукції. За понад півмісяця жодної відповіді чи  бодай реакції на нього аграрії так і не отримали, а тому й прийшли під стіни парламенту із транспарантами та муляжами вил та кіс. 

“Експортні мита – геноцид виробникам!”, “Ні знищенню села!”, “Землю тим, хто на ній працює!”, “Бюджет селянам, а не олігархам” – ось основні посили мітингувальників. Відповідь на інцидент не забарилася: прем’єр запевнив, що невдовзі зустрінеться із представниками аграрного бізнесу і разом із ними шукатиме оптимальне рішення. Хоч дотеперішня логіка Кабінету Міністрів і зокрема 

Мінекономрозвитку та Мінфіну дозволяє припустити, що поступки якщо і будуть, то доволі не значні.

Уже наступного дня (тобто вчора) відбулася зустріч сільгоспвиробників із аграрним міністром. Микола Присяжнюк запевнив, що повністю поділяє думки мітингувальників і теж вимагає скасування мита, про що й говорить на кожному засіданні уряду. “Така моя позиція побудована на аналітиці зов­нішніх ринків і бажанні, щоб кожен фермер міг вигідно продати свій урожай. У нашого міністерства немає впливу на Міністерство фінансів, тому ми повинні спільно з вами донести до уряду, що експортні мита – це великий мінус для аграріїв”, – каже міністр.

Сам же прем’єр, який має вплив на Мінфін, був менш щедрим на обіцянки, хоч і запевнив, що до кінця дня у проблемі мит досягнуть компромісу. Микола Янович, посилаючись на власну запасливість та посушливість цієї осені, доводив, що країні слід подумати й про збереження зерна.

Нагадаємо, цього літа урядовці замість експортних квот запровадили мита на експорт низки зернових культур. Від осені 2010-го і до минулого червня квотування критикували не лише вітчизняні аграрії, а й низка іноземних партнерів, які вказували і на втручання держави, і на нерівномірний розподіл обмежень на експорт. 

Митна практика теж не позбавлена багатьох недоліків, та попри це, в уряді раніше твердо вирішили продов­жити дію мита на пшеницю, ячмінь та кукурудзу. Крім того, із січня 2011-го пропонують запровадити ще й мито на сою, ріпак та соняшникову олію. Поки що ці пункти прописані у проекті закону, отож підлягають коригуванню. Якщо Кабмін дозволить. 

ДО ТЕМИ

За словами міністра аграрної політики, уряд уже досягнув компромісу в питанні дії мита на експорт зернових. "Ми спробували досягти компромiсу... уряд пiшов на серйознi поступки, i для цього напряму (експорту зернових) з нового року буде скасовано ПДВ", - повiдомив Микола Присяжнюк. Він також пояснив, що зараз робоча група, до якої входять представники уряду i великих аграрних компанiй, розробляє вiдповiдний законопроект. Документ внесуть парламенту "вже найближчого робочого тижня".
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4697 / 1.56MB / SQL:{query_count}