Російський газ ще подорожчає
Міністерство енергетики та вугільної промисловості прогнозує ціну на імпортний газ 398 – 402 долари за 1 тис. куб. м у 4 кварталі. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко. Він зазначив, що зараз завершується проведення розрахунків вартості газу. Нагадаємо, ціна на імпортний газ, що постачається на адресу НАК “Нафтогаз України”, підвищилася у 3 кварталі (липень – вересень) на 19,2%, або на 57 доларів/тис. куб. м, порівняно з 2-м кварталом, до 354 доларів/тис. куб. м. Нагадаємо також, що під час розрахунку державного бюджету на 2012 рік прогнозувалася ціна газу – 414 – 416 дол. за тисячу кубометрів.
“Мінімалку” підвищать
В урядовому проекті держбюджету-2012 закладено зростання мінімальної зарплати на 13,9% та прожиткового мінімуму на 14,9%, що, на відміну від цього року, суттєво перевищує прогнозований рівень інфляції (7,9% у 2012 році). Так, із 1 грудня 2011 року мінімальна зарплата буде становити 1004 грн. На 2012 рік заплановано такі цифри: з 1 січня – 1073 грн, з 1 квітня – 1094 грн, з 1 липня – 1102 грн, з 1 жовтня – 1118 грн, з 1 грудня – 1134 грн.
Прожитковий мінімум з 1 грудня 2011 року становитиме 953 грн. У 2012 році: з 1 січня – 1017 грн, з 1 квітня – 1037 грн, з 1 липня – 1044 грн, з 1 жовтня – 1060 грн, з 1 грудня – 1095 грн.
Україні потрібна нова Конституція
Голова Венеціанської комісії Ради Європи Джанні Букіккіо вважає, що Україні необхідний більш збалансований Основний Закон.
“Я дотримуюся думки, що Україна заслуговує на кращу Конституцію, більш збалансовану”, – заявив він 16 вересня, у Києві на міжнародній конференції, присвяченій 15-й річниці Конституційного суду України. Джанні Букіккіо підкреслив, що це завдання вимагатиме згуртованості всіх політичних сил в Україні: “Я звертаюся до всіх політичних сил України, щоб вони працювали в цьому напрямку. Це також думка президента України. Я наполягаю на тому, що для цього необхідна велика сконцентрованість всіх політичних сил і дух примирення”. Дж. Букіккіо наголосив, що Києву зараз “час йти далі і якомога швидше”. Зокрема, на його думку, в Україні необхідно проведення реформування судової системи, прокуратури, виборчого законодавства.
Проти екскурсій у зону
Екологічні організації проти використання Чорнобильської зони відчуження, як території для проведення екскурсій. Про це під час прес-конференції в медіа-холі УНН заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. “Позиція громадських екологічних організацій не цілком співпадає з позицією державних органів щодо використання цієї території. Наприклад, Міністерство з надзвичайних ситуації мало не влаштовує екскурсії до Зони відчуження. Я можу сказати, що наша організація категорично виступає проти такого використання цієї території”, – зауважила Т. Тимочко. Вона нагадала, що 25 років, що минули з дня аварії на Чорнобильській АЄС, не є часом, достатнім для напіврозпаду радіоактивних елементів, якими забруднено територію довкола станції. Але, за словами Т. Тимочко, до зони, можливо, було включено і не забруднені території. Крім того, на цих землях відновилися ті види флори і фауни, що практично знищені за їх межами. Тому екологи наголошують на необхідності аудиту та паспортизації земельних ділянок, що включені до зони. Тільки після цього, на думку Т. Тимочко, можна приймати рішення про використання території.