Українські новини: телеграф

Лист УПЦ КП на захист опозиції. Популярні серед вступників. Відмітки після подорожей. Допомога парламентарям

Лист УПЦ КП на захист опозиції

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звернувся з відкритим листом до президента Віктора Януковича, в якому закликає главу держави до милосердя в контексті судових процесів над опозицією. Текст листа опубліковано на офіційному сайті УПЦ КП. “Обов’язок Церкви – виступати на боці справедливості, але разом з тим, закликати і до милосердя, “бо немилостивий суд тому, хто не творив милості; милість же підноситься над судом”, – сказано у листі. Він також звертається до президента від імені церкви “із закликом зробити все можливе для Вас – і як для президента України, гаранта додержання її Конституції та законів, і як для православного християнина, – для того, щоби слідство та судові розгляди у низці згаданих та інших резонансних справ були максимально об’єктивними та не давали жодних підстав для сумнівів у їхніх підсумках”.

Популярні серед вступників

Рекордсменами за кількістю поданих заяв абітурієнтів стали два львівські університети. За повідом­ленням прес-служби Міносвіти, до Національного університету “Львівська політехніка” та ЛНУ імені І. Франка надійшло найбільше документів вступників. До цих вишів вирішили вступати 17 597 і 16 788 абітурієнтів відповідно. На третьому місці – КНУ імені Шевченка (16 622). Інші “багатозаявники” – КНЕУ імені В. Гетьмана (12 523), Національний авіаційний інститут (10 297) та Київський національний торгово-економічний університет (8662). Приблизна ж кількість усіх абітурієнтів України становить 188 000 осіб. Як відомо, 29 червня Кабінет Міністрів затвердив держзамовлення на підготовку молодших фахівців і бакалаврів у вишах 2011 року, зменшивши його у порівнянні з 2010 роком, відповідно, на 9,5% (або на 8 тис.) – до 76 тис. і на 19,3 % (або на 25,5 тис.) – до 106,5 тис. бюджетних місць.

Відмітки після подорожей

Посольства деяких країн Євросоюзу в Україні, видаючи візи, просять українців після поїздки з’явитися знову і повідомити про своє повернення. Якщо ж громадянин України проігнорує цю процедуру, йому загрожує відмова у видачі візи терміном на 99 місяців. Про це повідомляє УНІАН, уточнюючи, що питання порушували під час прес-конференції польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського у Брюсселі. Сам міністр, передає УНІАН, вважає наявну практику відміток нормальною. “Я не думаю, що це порушення прав людини… Ми маємо суверенну візову політику”, – відповів Сікорський.

Допомога парламентарям

Лише 12 із 450 депутатів парламенту відмовилися від матеріальної допомоги. Про це повідомляє “Українська правда” із посиланням на інформацію апарату ВР. Від матеріальної допомоги, зокрема, відмовилися народні депутати від Партії регіонів Ренат Ахметов, Василь Горбаль, Юхим Звягільський, Сергій Кий, Сергій Клюєв, Володимир Мальцев, Едуард Прутнік, Георгій Скудар. Із депутатів від НУНСу – Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк та Олександр Третьяков, а також народний депутат від БЮТ-Батьківщини” Наталія Королевська. Розмір матеріальної допомоги на оздоровлення, що виплачується депутатам, становить близько 35 тис. грн. Ще троє народних обранців перерахували свою матеріальну допомогу до благодійних фондів. Так вчинили депутати від КПУ Петро Симоненко та Ігор Алексєєв, а також регіонал Олексій Лелюк.

Пенсійне середнє арифметичне

Станом на 1 липня 2011 року середній розмір пенсійної виплати в Україні становив 1205,37 грн, збільшившись на 9,2 %, порівняно з аналогічним періодом 2010 року. Такі дані наводить прес-служба Мінсоцполітики. Нагадаємо, раніше президент пообіцяв, що до кінця року середній розмір пенсій буде 1380 грн. “Я бачу, на кінець року середній розмір пенсії становитиме як мінімум 1380 гривень”, – заявив Віктор Янукович.

Нові сили у ЗСУ

У ЗСУ мають намір сформувати окремий вид військ – Сили спеціальних операцій. Про це повідомив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Григорій Педченко, інформуючи Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі адмірала Джеймса Ставрідіса про основні реформи, які планують провести в українському війську до 2017 року. За словами Педченка, Сили спеціальних операцій буде створено для підвищення можливостей ЗСУ щодо участі в антитерористичних та інформаційно-психологічних операціях, встановлення безпеки національного морського судноплавства, захисту життя і здоров’я громадян та об’єктів власності за межами України.

Усі зусилля – на соцстандарти

Кабмін залучатиме нові ресурси для виконання президентського завдання – понад прогноз підвищити соціальні стандарти поточного року. За словами Азарова, один із таких ресурсів уже створено – доходи бюджету від продажу зерна на зовнішніх ринках. Про це прем’єр повідомив учора на засіданні уряду. Азаров також зазначив, що перше півріччя цього року було одним із найважчих на етапі виходу країни з кризи, однак “уряд витримав це випробування, провівши за півроку таку кількість перетворень, яких не було за останні два десятиліття”, повідомляє прес-центр КМУ.

Процедура викликає занепокоєння

Американські експерти вказують на появу політичного переслідування в Україні. Про це, зокрема, йдеться у відкритому листі до українського президента, підписаного виконавчим директором “Freedom house” Девідом Крамером, виконавчим віце-президентом Атлантичної ради Деймоном Вілсоном та запрошеним членом Атлантичної ради Робертом Нуріком, повідомляє “Радіо Свобода”. Фахівці відзначили окремі здобутки влади (перемогу на президентських виборах із дотриманням демократичних процедур, припинення чвар у правлячій команді, прогрес у питанні зони вільної торгівлі та Угоди про асоціацію з Євросоюзом, прийняття пенсійної реформи), але застерігають від небезпек. “Вашим досягненням загрожує небезпека, якщо ви та ваш уряд не припините нехтувати правами людини та демократичними принципами”, – стверджують автори заяви, додаючи, що йдеться про справи проти Тимошенко та перебування за ґратами Луценка від грудня 2010 року. У листі зазначається, що “процедура проведення таких кримінальних розслідувань не викликає довіри ні в Україні, ні за кордоном”.

Наслідки пожеж

За перше півріччя 2011 року в Україні було зафіксовано 28 тис. 142 пожежі, якими завдано збитків на суму 1,4 млрд грн. Про це вчора повідомив в. о. міністра надзвичайних ситуацій Віталій Бут, передає Укрінформ. “Основними причинами пожеж є неналежне поводження з вогнем – 59% випадків та несправний стан електрообладнання – 20 % випадків”, – відзначив в.о. міністра надзвичайних ситуацій.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4774 / 1.6MB / SQL:{query_count}