Із початку року на водних об’єктах України загинуло 719 осіб
У середині купального сезону в державі паспортизовано лише 38% пляжів. Про це повідомляє УНН, посилаючись на інформацію керівника прес-служби Державної інспекції техногенної безпеки Валентини Шаповалової.
“Найгірша ситуація склалась в місті Києві та Миколаївській області, там паспортизовані тільки по 3% пляжів. У Черкаській області – 5%, Чернігівській – 11%, Дніпропетровській – 17%, Київській – 21%, Запорізькій – 23%, Донецькій області – 25%”, – повідомила Шаповалова. За її словами, також поширена практика підписання паспортів пляжів із умисним порушенням вимог правил охорони життя людей на водних об’єктах: “Наприклад, в АР Крим практично в усіх перевірених містах та районах форма паспорта не відповідає правилам охорони життя людей, паспорти підписують заступники міського голови за наявності грубих порушень”. Керівник прес-служби Державної інспекції техногенної безпеки також повідомила, що лише 47% водних об’єктів уклали угоди на постійне та обов’язкове обслуговування з державними аварійно-рятувальними службами.
За словами Шаповалової, з початку року на водних об’єктах України загинуло 719 осіб, з яких 80 – діти. Із початку купального сезону втопилася 481 особа, з них 45 дітей. “В Україні існує 2313 місць масового відпочинку на водних об’єктах, з них лише 1737 визначено органами виконавчої влади та взято на відповідний облік”, – зазначила посадовець.