Залізничні квитки за 90 діб
Міністерство інфраструктури України має намір здійснювати продаж проїзних залізничних квитків за 90 діб до відправлення потяга, а не за 45 діб, як це відбувається зараз. Про це йдеться у проекті наказу Мінінфраструктури України “Про затвердження змін до правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України”, опублікованому на сайті відомства. У документі також пропонується здійснювати оплату за перевезення великих собак, дрібних кімнатних тварин, а також кімнатних декоративних птахів при пасажирі у пасажирських вагонах як за 20 кг багажу незалежно від наявності ручної поклажі.
Згадали про пеню
Новопризначений міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк заявляє, що нарахування пені можливе тільки для членів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). “Це питання (нарахування пені – “Пошта”) не вирішиться доти, поки об’єднання мешканців не почнуть укладати договори з постачальниками послуг. Незалежно від того, будуть це ЖЕКи або керуючі компанії, питання нарахування пені має бути обумовлено в контракті, як і сума – для кожного споживача”, – сказав Близнюк в інтерв’ю “Коммерсант-Украина”. Як відомо, ВРУ відновила нарахування пені за несвоєчасну сплату послуг ЖКГ, проте механізм її нарахування поки не розроблено, а відтак пеня поки не нараховується
Надвисокі українські податки
Україна увійшла до двадцятки європейських країн з найвищим податком на прибуток. За цим показником вона посіла 17/18 місця. Про це інформує tsn.ua з посиланням на рейтинг Центру економічного аналізу “РІА-Аналітика”. Найвищий податок виявився на Мальті – 35%, далі йдуть Франція – корпоративний податок на прибуток тут становить 34,4%, Бельгія – 34%, Італія – 31,4% та Іспанія – 30%. Найнижчий податок на прибуток виявився у Молдові, де ставка податку дорівнює 0%. У кінці рейтингу зі ставкою в 10% розташувалися також Кіпр і Болгарія.
Дороге законописання
Прийняття одного закону ВРУ обходиться платникам податків у 2,3 млн грн. Це на 0,3 млн більше, ніж торік. Таких висновків дійшли журналісти “Ділової столиці”, проаналізувавши ефективність та обсяг бюджету парламенту. За їхніми підрахунками, кожне прийняте рішення ВРУ обійшлося платникам податків у 770 тис. грн. Якщо ж обмежитися оцінкою законів, які були затверджені на восьмій сесії і вже набули чинності (154) або очікують підпису президента (43), то кожен такий документ коштував бюджету 2,3 млн грн. Торік за кожен прийнятий закон платники податків викладали всього по 2 млн грн. Бюджет ВРУ у 2011 р. становив 924 млн грн.
Почали самотужки
НАК “Нафтогаз України” розпочне модернізацію газотранспортної системи за власні кошти. Про це повідомляє прес-служба держхолдингу. Розпочнеться модернізація з реконструкції лінійних споруд газопроводу Уренгой – Помари – Ужгород. Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявляв, що на реконструкцію цієї ділянки Україна має отримати від міжнародних банків 308 млн доларів, до того ж це лише частина коштів, які готові виділити міжнародні організації на облаштування газотранспортної системи України. Сам НАК “Нафтогаз України” цьогоріч планує вкласти у реконструкцію ГТС 3,1 млрд грн.