Без війни і суду

Україна сподівається переглянути газові домовленості з Росією, не вдаючись до крайнощів. Доки Україна не домовиться з Росією про нові тарифи на природний газ, доти справно виконуватимуться газові угоди, підписані в 2009 році між НАК “Нафтогаз України” і ВАТ “Газпром”.

Україна сподівається переглянути газові домовленості з Росією, не вдаючись до крайнощів

Доки Україна не домовиться з Росією про нові тарифи на природний газ, доти справно виконуватимуться газові угоди, підписані в 2009 році між НАК “Нафтогаз України” і ВАТ “Газпром”. Про це у неділю Микола Азаров заявив в ефірі одного з українських телеканалів.
“Я твердо і абсолютно однозначно хочу сказати всім – ніхто і ніколи не дочекається ніяких воєн, зокрема “газових”, із нашим стратегічним партнером – Росією. Так, у нас зараз є розбіжності. Незважаючи на те, що ми вважаємо ці угоди невигідними для нас, від яких страждають наші громадяни, наша країна в цілому і економіка. Проте, до тих пір, поки ми не домовимося, ми виконуватимемо наші угоди”, – наголосив прем’єр-міністр.
Говорячи про реформування нафтогазової галузі й “Нафтогазу” зокрема, глава уряду зазначив: “Це необхідно, щоб створити ефективно діючу систему видобутку газу та нафти, транспортування та її розподілу”. Видобуток нафти вимагає колосальних витрат. Україна виділятиме значні кошти з бюджету, але все-таки основне полягає в тому, щоб залучити інвесторів, підкреслив прем’єр-міністр. А для цього, за його словами, необхідно створити прозору компанію, що діє за законами ринку, за зрозумілими і прозорими правилами.
Він запевнив, що Україна має що запропонувати інвесторам. “Розвідані запаси газу в Україні становлять понад трильйон кубометрів. А крім того, ми маємо в своєму розпорядженні приблизно 11 трильйонів кубометрів запасів газу, котрі знаходяться в тих площах, які необхідно розвідати”, – зазначив М. Азаров.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров учора, 5 вересня, у Москві заявив, що Україна повинна сама визначитися, вступати чи ні в Митний союз, а Росія не намагається “загнати” Україну в цю організацію. “Не можу погодитися з тим, що ми когось кудись намагаємося загнати, тим паче загнати Україну в Митний союз. Йдеться про те, щоб Україна зробила вибір, чи зацікавлена вона вступати у Митний союз, чи не зацікавлена вступати у Митний союз”, – сказав С. Лавров на прес-конференції за підсумками переговорів зі своїм українським колегою Костянтином Грищенком.
А от щодо перспектив з’ясування газового непорозуміння у міжнародному суді, про що минулого тижня говорив президент України Віктор Янукович,   то в понеділок міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко запевнив, що Україна розраховує досягнути компромісу із Росією з газового питання, не доводячи справу до суду.
“Завжди є одна група людей, зацікавлених у розгляді справ у судовому порядку, – це юристи. Ми зробимо все можливе, щоб полегшити їм життя і знайти рішення в рамках двосторонніх переговорів”, – сказав К. Грищенко.
Міністр закордонних справ України підкреслив, що аргументів для розгляду спірної ситуації, пов’язаної з газовою проблемою з Росією, в України достатньо. Проте українська сторона розраховує, що протягом найближчого часу країни приймуть взаємовигідне рішення без розгляду справи в Стокгольмському арбітражному суді. Водночас, Сергій Лавров зазначив, що Росія готова відстоювати свої інтереси в суді.
У новій газовій суперечці Києва і Кремля важливі як мінімум три питання: наскільки швидко сторони досягнуть порозуміння, якою буде нова ціна на газ та якою ціною буде досягнуто порозуміння? Сьогодні конкретних відповідей на ці питання не знає ніхто. Відтак обидві сторони мають обговорити шляхи виходу з кризи за круглим столом і якомога швидше, бо вже за півтора місяця в Україні стартує опалювальний сезон, і питання газу стане життєво важливим.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4057 / 1.57MB / SQL:{query_count}