Губернатори просять твердої руки

Голови обласних державних адміністрацій просять Президента Віктора Ющенка ввести пряме президентське правління. Із такою заявою виступила у понеділок в ефірі одного з телеканалів прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Голови обласних державних адміністрацій просять Президента Віктора Ющенка ввести пряме президентське правління. Із такою заявою виступила у понеділок в ефірі одного з телеканалів прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Прем'єр сподівається, що Президент не піде на запровадження прямого президентського правління, хоча такий сценарій існує. За її словами, такі дії Президента можуть потягнути за собою імпічмент глави держави.

"Зараз деякі губернатори, безумовно, під тиском - я не думаю, що вони могли таке зробити - плюс частина громадських організацій за проханням Секретаріату Президента звернулась до Президента, щоб ввести пряме президентське правління", - сказала Ю. Тимошенко.

"Що це таке? Я хочу, щоб мені пояснили, що таке пряме президентське правління при наявності чинної Конституції. Це всупереч Конституції. Силою. Це значить, агресія", - обурилася вона.

"Я не вірю в такі сценарії, не хочу, щоб вони розглядалися в країні. І якщо губернатори проголошують пряме президентське правління - це є заклик до держперевороту. Я думаю, що якщо щось серйозне з цього виникне, ми будемо і парламент збирати", - зазначила прем'єр.

"Але я думаю, що це якась нерозумна емоція, ненормальні дії. Я сказала, щоб це зупинити, щоб Президента на такий шлях не штовхали. Я не вірю, що Президент на такий шлях погодиться", - додала Тимошенко.

За коментарем "Пошта" звернулася до Миколи Кметя, голови Львівської облдержадміністрації. Він заперечив, що до нього, як до голови ОДА, були вказівки звертатися до Президента з проханням ввести пряме президентське правління.

"Ніяких звернень чи вказівок не було", - заявив голова ОДА. Він пояснив, що сьогодні в Україні немає правового режиму діяльності владних інститутів під час прямого президентського правління.

"Конституція України передбачає введення надзвичайного стану. В Україні є закон, який визначає підстави і порядок введення такого режиму. Важливою умовою для введення в дію і реалізацію цього правового режиму є згода парламенту, який має підтримати відповідний указ Президента", - резюмував Микола Кміть.

Олії до вогню додав Президент, а точніше, його Секрета­ріат. У час, коли Віктор Ющенко перебував у французькому Евіані на саміті "Україна - ЄС", головам обласних та районних адміністрацій прийшов лист від ґаранта. У ньому Ющенко закликає голів обладміністрацій та міськрад не допустити розвалу коаліції на місцях. Разом з тим глава держави каже, що діяльність більшості "призупинено".

"У парламенті відбулися події, які створили серйозну загрозу для демократичного вибору України. Призупинено діяльність коаліції демократичних сил, що несе в собі небезпеку перегляду всіх національних пріоритетів", - йдеться у листі Віктора Ющенка.

"Нова парламентська більшість ухвалила рішення, які ведуть до зміни форми правління у нашій країні всупереч Конституції України і, серед іншого, принципам демократичного урядування, у тому числі урядування місцевого", - наголошує Ющенко. Причиною ситуації він називає "безмежні приватні амбіції - амбіції навіть не політичних сил, а окремих політиків".

"Ці амбіції вміло використовуються у далеко не українських інтересах. Проблема полягає не в політичних союзах. Проблема - в рішеннях", - зауважує ґарант.

Але ситуація не безнадійна, вважає Віктор Ющенко і за­кликає ради, в яких працює демократична більшість, "не допустити її розвалу і продемонструвати, що приватно вмотивовані вчинки окремих лідерів можуть бути виправлені консолідованою волею всіх державно мислячих політиків і громадян України".

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5357 / 1.56MB / SQL:{query_count}