Гроші на малий бізнес
Уряд цьогоріч виділить 50 мікрокредитів на розвиток малого підприємництва. Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на першого заступника голови Держкомпідприємництва Галину Яцишину. “В 2011 році за програмою фінансово-кредитної підтримки малого підприємництва передбачено 10 млн 300 тисяч гривень і планується надати суб’єктам малого підприємництва 50 мікрокредитів середньою вартістю 206 тисяч гривень”, – сказала вона. За словами Яцишиної, кредити надаватимуться на конкурсній основі, розпорядником коштів призначено Міністерство економічного розвитку і торгівлі. На наступний рік Держкомпідприємництво підготувало бюджетну пропозицію щодо виділення коштів для мікрокредитів у розмірі 200 мільйонів гривень.
Пляжі без дозволів
В Україні станом на 21 липня паспортизовано лише 38% пляжів. Про це заявив голова Державної інспекції техногенної безпеки Ернест Улинець, передає радіо “Ера-fm”. “На середину купального сезону в державі паспортизовано лише 38% пляжів. Найгірша ситуація в Києві – 3%, в Черкаській області – 5%, Дніпропетровській – 17%, Київській – 21%, Запорізькій – 23%, Донецькій області – 25%. Лише 48% водних об’єктів уклали угоди на постійне та обов’язкове обслуговування з державними аварійно-рятувальними службами”, – сказав Улинець. За його словами, взагалі відсутні рятувальні пости у Закарпатській, Сумській, Тернопільській областях.
Травм поменшало
У першому півріччі 2011 року загальна кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, зменшилась більш ніж на 13%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Смертельних випадків поменшало на 5%. Про це заявив голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександр Хохотва, повідомляє прес-служба КМУ. Найбільш травмонебезпечними у першому півріччі були вугільна та машинобудівна промисловість, агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера. На підприємствах цих галузей економіки травмовано 74% від загальної кількості тих, хто зазнав ушкоджень на виробництві в Україні, з них смертельно – 56%. Найпоширеніші причини травматизму – елементарні порушення трудової і виробничої дисципліни, технологічного процесу та вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин і механізмів.
Автобуси не за призначенням
Донори проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, що здійснюється в Україні, відмовилися фінансувати закупівлю шкільних автобусів через нецільове використання цих машин, виявлене під час перевірок. Про це повідомляє “Укрінформ”, посилаючись на заяву координатора проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Олени Рудич. “Зазначені автобуси, придбання яких профінансували донори, возили не дітей, а будь-кого. І не там, де громада здавала кошти”, – зазначила Олена Рудич, додавши, що факти нецільового використання шкільного автотранспорту виявлено в багатьох громадах по всій Україні.