Проти вибірковості стандартів

Українські правозахисники створили Громадський комітет захисту від політичних переслідувань. Про ініціативу в четвер під час прес-конференції повідомив співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

 

Українські правозахисники створили Громадський комітет захисту від політичних переслідувань

 Про ініціативу в четвер під час прес-конференції повідомив співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров. Правозахисники стверджують, що з весни минулого року в країні усе гіршає ситуація із дотриманням прав, зокрема й політичних опонентів. Поки що до Комітету увійшло 14 осіб, частина з яких брала участь у правозахисному русі ще за радянських часів.

Правозахисники одразу ж застерегли, що утворення не політичне, а всі його члени безпартійні. Мета Комітету – захист людей, яких переслідують за переконання. “Ми збираємо факти, їх аналізуємо, інформуємо українську та міжнародну громадськість про ці факти, ми здійснюємо випуск періодичних бюлетенів, хроніки політичних переслідувань, складаємо список жертв політичних переслідувань і намагаємося класифікувати їх за відповідною класифікацією, надаємо безкоштовну правову допомогу людям, яких переслідують за їхні політичні переконання”, – сказав під час прес-конференції виконавчий директор Української Гельсінкської спілки з прав людини Володимир Яворський. За його словами, Громадський комітет організовуватиме також акції протесту, звернення до міжнародної спільноти та сприятиме громадянам у розгляді їхніх справ у Європейському суді. Нагадаємо, Україна ось уже кілька років поспіль входить у п’ятірку країн, що є рекордсменами за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини. Довіра до вітчизняної суддівської системи є вкрай низькою. Наприклад, за даними Центру Разумкова, лише 15% українців вважають, що суди у своїх рішеннях керуються законом. Падіння довіри не останньою чергою пов’язане з низкою гучних кримінальних справ. Про погіршення із дотриманням прав і свобод йдеться і в останніх публікаціях Freedom house, і у доповідях вітчизняних правозахисників.

Багато українців уже встигли призабути, які ознаки притаманні політичному переслідуванню, відтак правозахисні організації активізували ще й просвітницьку роботу. На сайтах Української Гельсінкської спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи з’явилось чимало матеріалів, які допоможуть розібратися у сьогоднішніх резонансних справах.

До прикладу, про політичну мотивацію певної справи говорять такі процесуальні та матеріальні порушення: фальсифікація в обвинуваченні, необґрунтовано жорсткі запобіжні заходи або покарання, різноманітні обмеження у можливості захищати себе, у тому числі за допомогою захисника, вибірковий (дискримінаційний) характер судового переслідування у порівнянні з аналогічними випадками, тенденційність суду в оцінці доказової сили доказів захисту й обвинувачення…

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4260 / 1.56MB / SQL:{query_count}