Уряд візьметься за “тінь”

Урядовці перевірятимуть підприємства, на яких виплачують зарплати в конвертах.

Урядовці перевірятимуть підприємства, на яких виплачують зарплати в конвертах. Про це повідомив голова Державної інспекції України з питань праці – головний інспектор з питань праці Андрій Черкасов, передає УНІАН.
За його словами, перевірки будуть планові, тобто, підприємства попереджатимуть про проведення аудитів. “Пенсійний фонд надає інформацію, що, на його думку, на якомусь підприємстві недовиплачують заробітну плату. Ці дані порівнюються з даними податкової, і після цього інспекція з праці виходить на перевірки. Ці перевірки будуть плановими”, – розповів Андрій Черкасов.
За даними Державної інспекції з питань праці, сьогодні від двох до 4,7 мільйона українців працюють без офіційного договору, фактично перебуваючи в тіньовому секторі. Розрахунки експертів Державної податкової адміністрації України свідчать, що в тіні функціонують 10 – 17% коштів. У самій ДПА пояснюють, що вираховували цифри, аналізуючи діяльність підприємств із обсягом валових доходів у понад мільйон гривень, відтак частка тіньового сектору може бути значно більшою. Неодноразово керівництво Міністерства соціальної політики оголошувало цифри у 40%. Наразі ж, згідно з даними податківців, найбільші обороти нелегального бізнесу зафіксовано у Дніпропетровській, Харківській, Одеській областях та в Києві.
Окрім планових перевірок, урядовці мають ще один, порівняно м’який, засіб боротьби із тіньовим сектором – три проекти законів, що мають на меті детінізувати доходи та відносини у сфері зайнятості. У вересні презентовані ще на початку квітня документи врешті планують внести до парламенту. Їхній лейт­мотив – посилення відповідальності роботодавців за порушення у сфері зайнятості (зокрема, ухилення від укладання трудового договору, виплата винагороди без нарахування і сплати страхових внесків і податків). За кожного не­оформленого працівника, відповідно до пропозиції Мінсоцполітики, накладатимуть штраф у 34 тисячі гривень (2 тисячі неоподаткованих мінімумів). Чимало із пропонованих кроків були оцінені критично, позаяк вони могли спричинити ще більшу тінізацію і відносин, і зарплат. Проте, схоже, що урядовці й без того ніяк не можуть розпочати цю боротьбу, оголошуючи все нові засоби.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4495 / 1.54MB / SQL:{query_count}