Монополія на техогляд авто скасована!

Водночас закон не забороняє страховикам змушувати водіїв проходити техогляд лише на обраних станціях техобслуговування, що провокує… нову корупційну схему

У самому міністерстві уже встигли підрахувати: передача суб’єктам господарювання функцій ДАІ коштуватиме бюджету відомства 500 млн грн. Такими є дані міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова. Раніше представник президента у КСУ Олена Лукаш заявляла, що в Україні щорічно близько 6 млн авто проходять обов’язковий техогляд. Витрати водіїв на цю процедуру сягають від 876 млн до 1 млрд 860 млн грн на рік.
Нагадаємо, відповідно до нових норм, які вступлять у дію через тридцять днів, від проходження обов’язкового технічного контролю звільняються легкові авто, які не використовують у комерційних цілях. Вони матимуть можливість самотужки обирати місце проведення технічного огляду. Іншим категоріям автомобілів закон спрощує порядок проходження обов’язкового технічного контролю.
Досі чимало деталей залишаються невідомими, оскільки кабмінівські чиновники ще мають розробити постанови, які конкретизуватимуть закон. Це стосується й опису вимог до суб’єктів господарювання, яким нададуть право проводити перевірку технічного стану авто і видавати документи про його справність. Зокрема, ще слід встановити перелік обладнання, необхідного для одержання права на здійснення техогляду, а також порядок проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки стану автомобілів. Розробити відповідні постанови урядовці зобов’язані протягом місяця від дня опублікування закону.
Як зазначив ТСН голова парламентського Комітету з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією Валерій Бевз, закон не забороняє страховим компаніям змушувати водіїв проходити техогляд лише на обраних станціях ТО, що, відповідно, провокує нову корупційну схему.
Поки ж очікуємо підпису президента, за яким, найімовірніше, справа не затягнеться, оскільки саме він і є ініціатором змін. Усунення ДАІ від цього процесу має й побічні наслідки – відповідальність за стан авто тепер цілковито покладено на власника. З одного боку, власники легкових транспортних засобів не будуть втягнуті у корупційні схеми, поширені під час проходження технічних оглядів (це, до речі, визнають навіть в адміністрації президента), з іншого ж – суттєво підвищується відповідальність за несправне авто.
Так, за словами старшого юрисконсульта ТзОВ “Юридично-інвестиційна компанія “Правосвіт” Василя Шпека, у випадку неналежного проведення.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4588 / 1.55MB / SQL:{query_count}