Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект пенсійної реформи, який запропонував уряд. Відповідно до цього законопроекту, має відбутися поступове збільшення пенсійного віку для жінок, чоловіків-держслужбовців та військовослужбовців. Також уряд пропонує обмежити максимальну пенсію десятьма прожитковими мінімумами, що становить зараз 7,6 тис. гривень. Щоправда, як зазначив віце-прем’єр Сергій Тігіпко, цю норму під час другого читання можуть переглянути.
Отже, за проект Закону “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” проголосували 245 народних депутатів. Опозиційні фракції НУ-НС та БЮТ-Батьківщина не голосували за проект реформи. Також не підтримала урядову ініціативу фракція КПУ. Всі вони вимагали відставки С. Тігіпка.
Парламент відхилив альтернативні законопроекти народного депутата від фракції “БЮТ-Батьківщина” Андрія Павловського і нардепа від НУ-НС Арсенія Яценюка. Ці проекти не передбачали підвищення пенсійного віку, а пропонували скорочення державних витрат.
Доповідаючи про свій проект пенсійної реформи, перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко наголосив на необхідності негайного її впровадження. Адже зараз в Україні понад 60 % пенсіонерів отримують мізерну пенсію – менше тисячі гривень.
Відповідно до законопроекту Тігіпка, планується підвищення пенсійного віку для чоловіків-держслужбовців до 62 років і, починаючи з 2013 року, впродовж 10 років збільшення необхідної вислуги для призначення пенсії військовослужбовцям і деяким іншим особам із 20 до 25 років. Уряд також пропонує підвищити пенсійний вік для жінок із 55 до 60 років, починаючи з 1 вересня 2011 року, поступово збільшуючи його на 6 місяців щорічно впродовж 10 років. Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що парламент працюватиме, доки не ухвалить закон про пенсійну реформу.