Червоні прапори заборонено вивішувати

Конституційний Суд України оголосив поза законом символіку Радянськогео Союзу

Конституційний Суд України оголосив поза законом символіку Радянськогео Союзу

У п’ятницю, 17 червня, Конституційний Суд визнав незаконним використання червоного прапора разом із державним стягом України для увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Своє рішення КС аргументував тим, що в Конституції України міститься повний перелік державних символів, у якому червоний прапор відсутній.

Як зазначається в рішенні суду, положеннями Конституції України визначено вичерпний перелік державних символів України, до яких належать Державний прапор, Герб, Гімн.

Також Конституційний Суд звертає увагу, що, відповідно до положень Конституції, положення щодо використання державної символіки під час офіційних заходів ухвалює не менш як дві третини від загального складу депутатів Верховної Ради. Натомість зміни від 21 квітня до Закону “Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років” щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги” ухвалювала менша кількість депутатів, ніж визначено, отже, порушено процедуру.

З цього питання до КС звернувся народний депутат Юрій Костенко, який просив дати офіційне тлумачення окремих положень Закону “Про внесення змін до Закону України “Про увічнення Перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років” щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги”.

Якщо на флагштоках і щоглах піднімати червоний прапор поруч із синьо-жовтим тепер заборонено, то під час святкування Дня перемоги 9 травня біля Віч­ного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса – можна.

Залишилася чинною норма про “суспільне використання” копій прапора перемоги під час урочистих заходів, присвячених Дневі перемоги, зокрема, й органами державної влади чи органами місцевого самоврядування. Таке використання передбачене не тільки в День перемоги, а й в інші дні, пов’язані з подіями Великої Вітчизняної війни, тобто “дні визволення та дні оборони населених пунктів від німецько-фашистських загарбників”.

Звістку про рішення КСУ вже прокоментували у Білокам’яній. Так, перший президент СРСР Михайло Горбачов висловив обурення. Судячи з реакції, такого результату він не очікував.

“Це просто дивовижне і дивне рішення, зневажливе до величезної кількості людей. Воно суперечить історичним факторам. Адже ми всі разом боролися з фашизмом під Червоним прапором, і зараз прополювати історичну пам’ять – це дуже небезпечне заняття”, – сказав Горбачов.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4371 / 1.55MB / SQL:{query_count}