Голова Львівської облради передав Президентові листа з низкою економічних, соціальних та політичних проблем, розв’язати які можна лише на центральному рівні
Під час робочого візиту Президента України Віктора Януковича до міста Лева голова Львівської облради Олег Панькевич передав йому листа з вимогами, які глава держави досі ігнорував. Так, у цьому документі Олег Панькевич виклав низку економічних, соціальних та політичних проблем, розв’язати які можна лише на центральному рівні.
Президентові нагадали про звернення ради з вимогою забезпечити місцеві бюджети ресурсом для нормального функціонування соціально-культурних закладів, а також про засудження політики нищення інституту місцевого самоврядування в Україні. У листі зазначено, що бюджетна реформа зменшила можливості впливу місцевих громад на вирішення соціально-економічних проблем регіонів. Місцевим бюджетам бракує коштів на виплату заробітної плати працівникам лікарень, шкіл, дитячих садків, будинків культури, на оплату соціально захищених видатків – загалом в області не вистачає понад 130 млн грн.
Також Олег Панькевич нагадав про заяву щодо пенсійної реформи, в якій рада вимагає не допустити ухвалення Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”. Депутати вважають, що реформування пенсійної системи негативно вплине на пенсійне забезпечення та рівень життя в Україні. Львівська обласна рада проти підвищення пенсійного віку для жінок, зростання нормативного стажу роботи на 10 років та запровадження нового порядку нарахування пенсії за віком у мінімальному розмірі.
Голова Львівської облради також виклав позицію громади Львівщини щодо скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення: сьогодні земля не може стати об’єктом купівлі-продажу, оскільки земельні відносини корумповані і нерегульовані.
У рік відзначення 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи Львівська облрада вимагає від гаранта здійснити обіцяні зміни в соцзахисті чорнобильців та відкликати ганебний законопроект № 7562 із ВРУ.
Окрім того, голова ЛОР нагадав Президентові про вимогу ради звільнити голову Держмитслужби України Ігоря Калетника та припинити політичні репресії і терор, які застосовують до патріотично налаштованої громадськості правоохоронні органи, звільнити з посади міністра МВС Анатолія Могильова, який безпосередньо відповідає за ці протиправні та антиукраїнські дії. Львівська облрада також вимагає відставки міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника і призначення на цю посаду людини з адекватною стратегією розвитку української освіти.
Ще одна вимога – доручити СБУ та МВС не допустити приїзду до Львова провокаційно налаштованих осіб та порушення ними громадського порядку 9 травня.
Напередодні річниці ратифікації харківських угод щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії на території України облрада вкотре звертає увагу на порушення при укладанні цих угод ст. 17 Конституції України і вимагає від Президента денонсувати угоди.
“Окреслені питання є лише невеликою частиною проблем, які накопичилися на Львівщині внаслідок неспроможності чинної та попередньої влади керувати державою, порядкувати в економіці, захищати національні інтереси, забезпечувати гідне соціально-економічне становище народу, і є характерними для всіх без винятку регіонів України”, – зазначає Олег Панькевич.
Нагадаємо, що подібно 10 січня 2011-го вчинив голова Тернопільської облради Олексій Кайда. Так, коли Президент прибув на богослужіння у Почаївську лавру 10 січня, пан Кайда передав Вікторові Януковичу рішення облради про незаконність передачі храмового комплексу в м. Почаєві УПЦ МП та рішення Тернопільської міськради про неприпустимість тиску влади на Українську церкву. Власне “Пошта” поцікавилася в Олексія Кайди про те, чи мали ці вимоги якийсь подальший хід, чи так і залишилися на папері.
Олексій Кайда,
голова Тернопільської облради:
– Була відповідь від правоохоронців – уже точно не пригадую чи прокуратури, чи міліції. Вони відповіли на звернення щодо політичного тиску, що це питання розглядається і про результати буде додатково повідомлено пізніше. Наразі відповіді про результати не надійшло. Щодо ефективності таких звернень до Президента, то ви що хочете сказати, що я подаю, знаючи завідомо, що реакції не буде? Вважаю, що це влада має сказати, відреагувати або не відреагувати. І їхня реакція на ці звернення, або відсутність цієї реакції якраз і свідчитиме про ефективність. Ми зобов’язані реагувати на всі ці процеси, які відбуваються в областях та за їх межами, щоб нас потім не питали, чому ви мовчали, чому ви не стукали? Я думаю, що ми все-таки достукаємося.