Зберегти багатовекторність

Як вчинить українська влада після ультиматумів Путіна?

Як вчинить українська влада після ультиматумів Путіна?

Візит прем’єр-міністра Росії Владіміра Путіна до Києва цього тижня викликав бурю емоцій в українському політикумі та експертних колах. 

На переговорах зі своїм українським колегою Миколою Азаровим прем’єр-міністр Росії Владімір Путін заявив, що не бачить великих проблем для України від вступу у Митний союз. Однак це за визначенням неможливо.

Путін є противником створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Євросоюзом. У Києві він заявив, що у разі створення ЗВТ Росія закриє доступ на свій ринок для низки українських товарів.

Москва далі пропонує Києву приєднатися до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. У Кремлі запевняють, що завдяки Митному союзу Україна зможе отримати від 7 до 9 мільярдів доларів додаткових надходжень до держбюджету.

Україна зможе зберегти багатовекторність, незважаючи на ультиматум глави російського уряду Владіміра Путіна  “Росія або Євросоюз”. Про це заявив член Комітету з парламентської співпраці між Україною та Євросоюзом, депутат-регіонал Олег Надоша, коментуючи візит Путіна в Київ. “Будь-який ультиматум не може бути остаточним виходом із ситуації. Усі політичні переговори тривають за формою торгу, так що, я думаю, відповідь буде адекватна”, – стверджує Олег Надоша.

Окрім того, депутат певен: Україна більше не йтиме на поводу в Росії або Європейського Союзу. “Учорашній візит показав, що нарешті Україна почала думати про свої проблеми, а не про імідж чужих держав. Ми дали свою оцінку пропозиціям щодо Митного союзу (МС) і ведемо переговори стосовно зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом”, – зазначив Надоша.

За його словами, в зоні вільної торгівлі з ЄС Україну не влаштовує квотування основного українського експортного товару, а у відносинах із Росією – потрапляння у велику залежність від російської економіки.

“Тому Президент України Віктор Янукович і запропонував форму співпраці з МС “3+1”, яка полягає у тому, що ми готові вести справи з уже створеним МС, підписуючи договори в тих випадках, коли нам це вигідно. Такий економічний прагматизм відрізняє вчорашні переговори від усіх інших”, – зазначив Надоша.

“Сьогодні первинне завдання для української влади – економічні вигоди для нашої країни. Поки український інтерес не буде остаточно захищений і затверджений на переговорах із Заходом і Сходом, жодних рішень прийнято не буде”, – підбив підсумки Надоша.

На думку Надзвичайного і Повноважного Посла України Олександра Чалого, Путіну не вдалося переконати українську владу вступити до Митного союзу Росії, Білорусії та Казахстану. Про це він заявив в ефірі “5 каналу”. За його словами, вступ України до Митного союзу сьогодні неможливий, як із законодавчої точки зору, так і з геополітичної.

“Це неможливо за визначенням. Тому що, на мій погляд, сьогодні не існує можливостей, ні з точки зору сучасної геополітики, європейської, геоекономіки, внутрішньої ситуації української, щоб в Україні будь-яка влада прийняла історичне рішення про вступ України у Митний союз. Це багато галасу з нічого”, – заявив дипломат.
Він каже, що є причини, з яких Україна не може стати членом нав’язуваного Росією Митного союзу.

“Причина номер один – треба міняти Конституцію. Причина номер два – треба вийти із СОТ. Причина номер три – треба відмовитись від підписання угоди про асоціацію з розширеною зоною вільної торгівлі з Європейським Союзом і забути про безвізовий режим. І причина номер чотири – якщо будь-яка влада прийме стратегічне рішення про вступу до Митного союзу, це поставить безпеку України на межу територіального розколу країни. Мені здається, що це дуже чітко розуміє Президент Янукович”, – наголосив Чалий.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4384 / 1.57MB / SQL:{query_count}