Вишуканий випускний-2011

Як виглядати неперевершено на першому святі зрілості

Як виглядати неперевершено на першому святі зрілості

Останнім часом одинадцятикласника сприймають лише як абітурієнта, учасника незалежного оцінювання та людину, яка постійно десь реєструється, відвідує репетиторів і вагається, куди вступати. Проте ці асоціації оманливі, адже не лише ЗНО та ретельним навчанням обмежується життя випускників. Дівчата мріють не лише отримати 200 балів у сертифікаті та високий середній бал атестата, але й неперевершено виглядати на випускному балу. Але, зазвичай, вибір сукні супроводжує безліч сумнівів і вагань. 

У пошуках найкращої сукні

Учениця Львівської лінгвістичної гімназії Дзвенислава Копанська цього року прощатиметься зі шкільним життям. Звісно, про випускну сукню замислюється вже давно, проте омріяного плаття школярка ще не знайшла. Вибирає дівчина ретельно, адже випускний бал – бажана і важлива подія для кожного: не щодня випадає нагода покрасуватись вишуканою сукнею! Тож Дзвінка вирішила, що вечірнє плаття шитиме на замовлення.

“Хоча я відвідала вже досить багато магазинів, сукні, яка б вразила, не знайшла. Проте обрала для себе коктейльну сукню: їхній асортимент вражає! І ціни не кусаються. Намагаюсь знайти стримане і елегантне плаття без оздоб, бо таке виглядає значно вишуканіше, аніж обтяжене рюшами чи стразами. Та найважливіше – щоб сукня мені личила, а за тенденціями не вженешся”, – каже Дзвінка.

Її однокласниці теж марять випускними сукнями. Настя Автух, Софія Хвалин і Галя Венглінська ідеї черпають і з інтернету, і з модних журналів та показів, водночас залучають і власну уяву. При виборі зважають на поради друзів та батьків, хоча вирішальними є все ж власні уподобання. На тенденції не оглядаються, проте мріють про сучасне, але стримане плаття.

З розмаїття вибрати своє!

Під час вибору сукні не одній випускниці дошкуляють сумніви: довіритись кравцю чи купити готову сукню? Обрати коротке чи довге плаття? Віддати перевагу яскравим чи стриманим кольорам? Який фасон модний?

Отож, аби впоратись із ваганнями, слід пам’ятати: головне – аби сукня вам личила. Адже вдале плаття, навіть без особливих прикрас перетворить вас у принцесу, а модне, але не “ваше” – виглядатиме кумедно.

Звичайно, найкраще придбати готову сукню. Але асортимент у крамницях рідко вдовольняє примхливих випускниць. Як відомо, переробляти готове складніше, ніж пошити нове, а деколи якась деталь може відбити бажання купувати плаття. Проте навіть якщо ви скептично ставитесь до придбання сукні, пройтись магазинами варто: хоча б для того, аби перевірити, який фасон і колір вам до лиця. Адже великим недоліком пошиття сукні є те, що ви не знаєте, яким буде результат. Отже, доцільність того чи іншого покрою можна перевірити, примірявши кілька суконь. Ви не зобов’язані їх купувати, але можете використати під час пошиття деякі елементи декору чи крою магазинних суконь.

До того ж ціни вкрай різняться: у крамницях плаття коштують від 400 до 10 000 грн. Знайти вбрання можна і в салонах весільних суконь, і в звичайних магазинах одягу, і на ринку.

Популярною є й ідея обирати дві сукні: одну – для урочистої частини, другу – для забави. Це цілком логічно, оскільки не так уже й  легко кружляти у довгому, пишному платті та ще й на височенних підборах. Тому спершу випускниці насолоджуються вечірньою сукнею, яка, зазвичай, довга і з дорогої тканини, а згодом переодягаються у коктейльне плаття, як правило, коротке і яскраве, та балетки. Тож сумнівів щодо довжини сукні можна уникнути. Щоправда, деякі дівчата віддають перевагу одному, але розкішному вбранню.

Однак, якщо все ж матимете одну сукню, краще оберіть довгу. Адже шанс одягнути вечірнє плаття випадає не часто, а ось коротке носитимете ще не раз. Але, якщо вважаєте такі витрати недоцільними, шукайте коктейльну сукню, яка знадобиться для будь-якого свята. До слова: довгі сукні візуально видовжують, а ось довжина за коліна вкорочує. Тож, якщо ви не надто високі, обирайте або сміливе міні, або сукню до п’ят.

Не слід також копіювати фасони відомих брендів – невідомо, чи вдасться кравцю повторити всі нюанси вбрання від видатних кутюр’є. Остерігайтесь, що може вийти жалюгідна пародія на розкішну сукню. Та й на вбрання голлівудських зірок не особливо рівняйтесь – не завжди те, що личить кумирам, личитиме вам. Хоча ідеї можна збирати звідусіль, а згодом комбінувати щось своє, особливе.  

Тренди – не пріоритет

Як стверджує дизайнер Марія Костельна, яка створила не одну чарівну випускну сукню, якихось чітко визначених тенденцій у вечірній моді немає – важливо, аби вбрання було вишуканим. Однак, якщо говорити про кольори, то яскраві барви втрачають актуальність. Зараз на піку популярності натуральні, природні кольори здебільшого бежевих тонів, стверджує модельєр.

Останнім часом шиють за пропорціями: низ заповнений, оздоблений, а верх відкритий. Зі спідницями можна експериментувати як завгодно. Чимало дизайнерів під час пошиття випускних суконь акцентують на грудях і відкривають спину. Щодо фасонів, то зараз тенденції на боці довгих суконь і вільного крою від грудей до низу. Серед довгих платтів беззаперечними фаворитами є годе (так званий риб’ячий хвіст) та ампір (плаття із завищеною талією).

Проте пам’ятайте: одягти спідницю-годе можуть собі дозволити лише володарки стрункої і пропорційної фігури – таке плаття підкреслює всі недоліки, хоча і акцентує на перевагах. Модні драпірування, асиметричні вирізи, ігри з об’ємом та фактурами. Але не надто захоплюйтесь модними трендами. Все ж таки не забувайте, що випускне плаття повинне уособлювати юність і свіжість, а не сліпу гонитву за модними тенденціями. І, звичайно ж, треба враховувати і особливості фігури.

Мініатюрним дівчаткам личитимуть короткі сукні з ніжних, повітряних тканин. Якщо ж ви трішки повненька, це зовсім не проблема! Зате вам можна підкреслити груди і під корсетом заховати кілька зайвих сантиметрів на талії.

Вечірні плаття зараз зазвичай шиють із натурального шовку, шифону, адже елегантна та вишукана тканина може зробити неповторним навіть найпростіше вбрання. А також дуже модні принти, хоча вони доволі дорогі. Зважайте і на те, що блискучі і яскраві тканини повнять.
Однак головним є те, що тренди стрімко змінюються і через десять років ніхто й не згадає про модних фаворитів сьогодення. А якщо ви будете красунею, задоволеною своєю сукнею і стилем, фотографії з випускного балу тішитимуть вас упродовж усього життя.  

Марія Костельна,
дизайнер:

– Аби пошити хорошу сукню, дизайнеру знадобиться щонайменше місяць, тож дбати про вбрання слід заздалегідь. Найбільш завбачливі клієнтки почали звертатися вже в січні. Щодо вартості красивої сукні, то в українських дизайнерів вона обійдеться до двох тисяч доларів, за кордоном ж вечірні та святкові сукні от кутюр коштуватимуть до двадцяти тисяч доларів. Якщо замовляти плаття від Ів Сен-Лорана, Діора чи Шанель, то йтиметься про досить великі суми. Деколи випускниці акцентують на неповторності й ексклюзивності, а іноді важливішою є практичність: усе залежить від фінансового стану родини. Зазвичай дівчата просять, щоб сукня була не “одноразовою”, аби потім можна було одягнути її на будь-яку святкову подію. Однак ставляться до плаття на випускний бал з пієтетом, бо воно має особливу місію, його шиють раз у житті, як і на весілля.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4203 / 1.62MB / SQL:{query_count}