Глава нового відомства ООН у справах жінок вважає, що відтоді, як Міжнародний жіночий день уперше відзначили сторіччя тому, був зафіксований “помітний прогрес”, але ґендерне рівноправ’я залишається далекою метою, тому що жінки, як і раніше, потерпають від дискримінації та відсутності політичного й економічного впливу.
Колишній президент Чилі Мішель Бачелет зазначила в заяві з нагоди столітньої річниці жіночого свята, що прогресивні жінки, які започаткували його для досягнення кращих умов праці, права голосу й роботи на державних посадах, а також рівності з чоловіками, можливо, глянули б на сьогоднішній світ “із сумішшю гордості й розчарування”. “Упродовж останнього століття відбулося безпрецедентне розширення юридичних прав і пільг жінок”, – продовжила вона, відзначивши фактично універсальну систему голосування для жінок, відкриття доступу до професій, які раніше були заборонені для них, появу законів, що засуджують домашнє насильство у двох третинах країн світу і визнання Радою Безпеки ООН сексуального насильства навмисною тактикою війни.
Але не все так благополучно. За даними Мішель Бачелет, дівчатка з меншою ймовірністю, ніж хлопчики, отримують право на освіту, майже дві третини неосвічених дорослих – це жінки, кожні 90 секунд одна жінка вмирає при пологах або від ускладнень, пов’язаних з виношуванням дитини, незважаючи на наявність знань і можливостей, здатних зробити пологи безпечними, і жінки, як і раніше, заробляють менше, ніж чоловіки й мають нерівні права успадкування й доступу до землі.