Протестують не лише в Лівії

Народні хвилювання тривають не лише в Лівії, але і в інших країнах арабського світу. У столиці Ємену Сані тисячі людей провели черговий “День гніву”

Народні хвилювання тривають не лише в Лівії, але і в інших країнах арабського світу. У столиці Ємену Сані тисячі людей провели черговий “День гніву”, присвячений 24 протестувальникам, які загинули в зіткненнях з поліцією.

Причому мирну ходу на вулицях Сани очолив видатний ісламіст шейх Абдель Маджид аз-Зіндані, який назвав протести населення “джигадом в ім’я Аллаха”. Він попередив, що “мирні виступи триватимуть, доки влада не виконає законні вимоги народних мас”. Про приєднання до антиурядового руху оголосили дві великі племінні конфедерації Ємену – хашед і бакіль, що значно збільшило чисельність маніфестантів. Вожді племен взяли на себе зобов’язання охороняти мирні ходи від нападів провокаторів. Однак, єменський президент Алі Абдалла Салех звинуватив США і Ізраїль в тому, що вони режисирували заворушення в арабських країнах: “Заворушення, які відбуваються в арабському світі від Тунісу до Оману – це буря, зрежисована Тель-Авівом під пильним наглядом Вашингтона. Але Ємен – не Туніс і не Єгипет. Народ Ємену – інший”.

А в сусідньому Омані для розгону маніфестантів залучили армійські підрозділи. Їм вдалося розблокувати під’їзди до промислової зони морського порту Сохар, який другу добу охоплено заворушеннями. Бронетранспортери розмістилися на площі Глобус, яку демонстранти перетворили на центр опору. Протестанти висувають не тільки соціальні вимоги, але й закликають обмежити владу султана Кабуса бен Саїда, який править країною вже 40 років. Експерти відзначають, що у Вашингтоні не на жарт стривожені заворушеннями в Омані, поблизу від Ормузської протоки, через який проходять нафтоналивні танкери. Заворушення в султанаті викликало зростання цін на нафту на світових біржах.

Неспокійно і в Бахрейні, де тисячі людей взяли участь у демонстрації, вимагаючи розпустити уряд, створити нову конституцію і вжити заходів для того, щоб покласти край конфронтації між суннітами та шиїтами, які проживають у королівстві. Під час зіткнень з поліцією в Бахрейні загинули семеро осіб.

Тим часом у Тегерані пройшла демонстрація з вимогою звільнити лідерів реформістського руху Мір Госейна Мусаві та Мегді Кяррубі. Днями з’явилися повідомлення про їхній арешт, проте влада Ірану цю інформацію заперечує. Демонстрантів, які скандували “Смерть диктатору!”, ро­зігнали армійські підрозділи.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4112 / 1.55MB / SQL:{query_count}