Усіх школярів – на повне медобстеження

Невдовзі Міністерство освіти та науки, молоді і спорту й Міністерство охорони здоров’я мають розробити спільний наказ про повне медичне обстеження всіх школярів

Невдовзі Міністерство освіти та науки, молоді і спорту й Міністерство охорони здоров’я мають розробити спільний наказ про повне медичне обстеження всіх школярів. Про це заявив міністр освіти та науки, молоді і спорту України Дмитро Табачник, коментуючи цього тижня смерть школярки у Полтаві. “Обов’язково будемо повертатися уже цьогоріч до повного обстеження всіх дітей шкільного віку”, – сказав урядовець і додав, що відповідальність за здоров’я дітей “треба покласти безпосередньо на директорів шкіл”.

Така заява міністра мала б, напевне, заспокоїти батьків, вчителів, медиків, адже всі зацікавлені в тому, аби школярі були здоровими і мали ті навантаження, які не зашкодять їхньому здоров’ю. Але заяви посадовців не вселяють довіри, що достовірно знатимемо: стан здоров’я школярів поліпшиться і смертей у школі стане менше. Пригадуєте, торік після того, як на уроці фізкультури  помер школяр, МОЗ мало видати новий наказ про медогляд школярів. Отож, медики чекали цей документ понад півроку, а він надійшов на місця тільки восени, коли вже пік медоглядів був позаду. Пригадуєте, що творилося у поліклініках Львова і всієї України наприкінці літа?

Через відсутність нового наказу між  освітянами і медиками виникло непорозуміння. Вчителі вимагали від дітей довідки про проходження повного медогляду для всіх школярів, медики, керуючись старим наказом МОЗ, твердили, що повне медобстеження мають проходити тільки певні вікові категорії дітей. А батьки не знали, що робити. І що реально дало таке обстеження? У більшості випадків воно звелося до чергової галочки. Діти у поліклініках втрачали свідомість, бо годинами стояли у чергах, близькі до втрати свідомості були й медики, бо просто нереально було прийняти за зміну 50 – 80 школярів і кожного ретельно обстежити.

Новий наказ МОЗ, як повідомила “Пошті” Віра Капрусь, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства комунальної 4-ї міської клінічної лікарні, надійшов лише восени. І він є набагато вужчий, ніж колишній наказ МОЗ, який видано у 2002-му. До того ж  він не дає чітких відповідей на питання, які хвилюють усіх. Скажімо, за наказом 2010-го, діти, які йдуть до школи у шість років, повинні пройти обстеження тільки у хірурга, окуліста і стоматолога й здати загальний аналіз крові. Згідно з наказом 2002-го, значно більше спеціалістів мали оглянути майбутнього першокласника. Логіка підказує, що більше фахівців оглянуть дитину і встановлять стан її здоров’я, то буде краще.

Тож якого наказу медикам дотримуватися – 2002 року чи 2010-го, тим паче, що в останньому не сказано, що попередній наказ скасовано? Медики сперечаються. Якщо дотримуватись логіки, і першокласника оглядатимуть всі спеціалісти, то лікарів чекає нерозуміння батьків, адже у новому наказі не сказано, що дитину, яка йде до школи, має оглянути, скажімо, психіатр. Тоді на підставі чого до нього скеровують?

Як довго розроблятимуть новий спільний наказ двох міністерств, про який заявив Д. Табачник, невідомо. Але зважаючи на гіркий досвід, він знову може надійти в регіони зі суттєвим запізненням, і наприкінці літа учні й батьки знову штурмом братимуть поліклініки. А під час масового напливу з’ясувати  реальний стан здоров’я школярів знову буде нереально.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5078 / 1.56MB / SQL:{query_count}