Притулок для тварин як ознака європейського міста

Анатолій Забарило, депутат Львівської міськради V скликання, автор “Правил утримання і поводження з тваринами у м. Львові” та програми “Регулювання чисельності безпритульних  тварин у 2009 – 2014 рр.”

Анатолій Забарило, депутат Львівської міськради V скликання, автор “Правил утримання і поводження з тваринами у м. Львові” та програми “Регулювання чисельності безпритульних  тварин у 2009 – 2014 рр.”

Ветеринари України 23 лютого відзначали Міжнародний день стерилізації тварин. Відзначали своєрідно – страйком. Замість свята та безкоштовної стерилізації, двері ветеринарних лікарень були зачинені. Про це та інші міські проблеми у розмові “Пошти” з Анатолієм Забарилом (на фото).

– Пане Анатолію, скажіть, будь ласка, чи працює сьогодні програма?

– Ми створили місцеву нормативну базу нових взаємовідносин між мешканцями Львова та братами нашими меншими. Безпритульних тварин уже не знищують, як раніше, а відловлюють, стерилізують та відпускають. Гуманній евтаназії піддають тільки невиліковно хворих та агресивних тварин.

– Ви перебуваєте поза місцевим парламентом. Хто сьогодні пильнує за виконанням програми?

– Партія “Громадянська позиція” не представлена депутатами у міській раді, але ми тримаємо під контролем усе, що пов’язано з цією сферою взаємовідносин. Звернулися з бюджетними пропозиціями до міського голови та секретаря ради, наші пропозиції були взяті до уваги і знайшли місце в бюджеті міста на 2011 рік  – це 104 тис. грн на стерилізацію безпритульних тварин, 80 тис. грн на придбання корму для притулку “Милосердя”.

– Скільки безпритульних тварин у Львові?

– Орієнтовна кількість 15 тисяч. Я знаю, що міська рада виграла грант, який дозволить за кошти ЄС порахувати безпритульних, така методика є, та дати пропозиції щодо зменшення популяцій.

– Прошу сказати, що потрібно робити, щоб кількість безпритульних тварин зменшувалась?

– Львову потрібний притулок для тварин.

– Але ж у Львові є притулок “Милосердя”?

– Притулок “Милосердя” фактично рятує від неминучої загибелі 200-250 тварин. Ці тварини там живуть, харчуються, отримують медичну допомогу, чекають господарів. Притулок, який треба збудувати, повинен мати ізолятор, кімнату для стерилізації та ветеринарної допомоги, кухню, бокси для утримання тварин. Собака чи кіт, які потраплять до притулку, отримають медичну допомогу, будуть прооперовані, перетримані та після невеликого терміну (якщо хтось не захоче взяти до себе) відпущені на місце відлову.

– Скільки тварин одночасно зможе перебувати у притулку і скільки коштуватиме будівництво?

– Близько 300 тварин одночасно, коштує будівництво 3-4 млн грн. Зважаючи  на проведення Євро-2012, міській та обласній владі спільно необхідно негайно звернутись до Кабінету Міністрів з проханням виділення цих коштів. Зі свого боку, місто виділить земельну ділянку 1-1,5 га для розміщення притулку. Пропозиції щодо таких ділянок є.

– Останні кілька тижнів ветеринари України почали бити на сполох через проблеми з використанням кетаміну, що далі?

– Я думаю, що це питання буде швидко врегульоване на рівні держави, активна позиція ветеринарів та захисників тварин змусить чиновників до цього. Стерилізацію ще можна зупинити на короткий час, а от тварини, яким потрібна негайна допомога, чекати не можуть. Робити операції без знеболювальних препаратів забороняє Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження” та, зрештою, і людська совість.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5141 / 1.56MB / SQL:{query_count}