Науковці Університету Західного Онтаріо (США) довели, що позитивний настрій сприятливо впливає на творче мислення людини. Як повідомляє журнал Psychological Science, це відкриття зможуть використовувати представники різних професій.
До того ж вчені стверджують, що на працездатність людини може позитивно вплинути відволікання від роботи для перегляду цікавих або смішних відеороликів чи фотографій в інтернеті. Під час експерименту вивчали здатність людей запам’ятовувати інформацію певного типу, яка вимагає вміння творчо мислити. Перед тим як почати експеримент, за допомогою відеороликів і музики одну групу людей вчені налаштували на позитивний настрій, а іншу – на негативний.
Найбільш негативний ефект на людей справляла аудіодоріжка з фільму “Список Шиндлера”, а також репортаж новин про постраждалий від землетрусу район. Відеоролик, у якому сміється дитина, а також весела мелодія Моцарта створювали найбільш позитивний ефект на піддослідних.
Далі почались тести. В більшості таких тестів треба було за допомогою представлених на малюнках образів відсортувати складні зображення. Найскладнішим завданням тесту на “творчий підхід” стало запам’ятовування і розпізнавання складних художніх образів.
Результати експерименту підтвердили, що позитивно налаштовані люди виконують завдання значно краще, ніж сумні.