Думки бабаків щодо приходу весни розійшлися

Львівських бабаків Мишка та Марусю вчора розбудили від зимової сплячки, аби ті напророчили прихід весни

Львівських бабаків Мишка та Марусю вчора розбудили від зимової сплячки, аби ті напророчили прихід весни. З огляду на лінь бабака – весна буде пізньою, натомість бабачиха Маруся вселила надію на швидке потепління своїм свистом. З цього у Львівському міському еколого-натуралістичному центрі зробили висновок, що весну слід очікувати в сере­дині березня.

– Але за прикметами, якщо бабак бачить свою тінь, значить,весна буде пізня. А оскільки сьогодні сонечко, він тінь свою бачив, – це й свідчить, що зима буде затяжна, – розповів Ігор Антахович, директор Львівського міського еколого-натуралістичного центру.

Нагадаємо, що у Львові бабаків будять утретє. Сама ж традиція прогнозу весни за поведінкою бабаків дуже давня. В Україні слідкували не лише за ними, а й за їжаками та іншими тваринами, переважно за тими, які жили близько до людей.

А два тижні тому Тимко, харківський колега львівського бабака, вже виходив зі своєї нірки і побачив ранню весну. Тимко не побачив власної тіні та відмовився від їжі – не захотів їсти свої улюблені ласощі: яблука та молоко. Отож весняного тепла слід чекати не раніше як за шість тижнів.

Другого лютого День бабака святкують і в Америці. За океаном прихід весни прогнозують за допомогою бабака Філа з Панксутоні штату Пенсильванія. Філ щороку виходить до гостей, аби повідомити про тепло. Цьогоріч він побачив раннє настання весни.

Філ робить свій прогноз погоди в урочистій атмосфері при великому скупченні народу. Традиція відзначати День бабака зберігається в Панксутоні з 1887 року. Щоправда, роль передвісника у Німеччині XIX століття, згідно з народною прикметою, виконував борсук. Але оскільки борсуки в Пенсильванії не водяться, це завдання покладено на бабака.

У норі Філа постійно підтримують певну температуру. Звірка добре годують, про що свідчить його вага – понад 9 кілограмів, хоча в дикій природі вага коливається від 6 до 8 кілограмів. Раціон Філа з Панксутоні складається із зелені, фруктів, овочів і води. Але відмінною рисою його є те, що він любить собачий корм. Філа обслуговують найкращі ветеринари.

Однак, як показує статистика, бабаки скупі на оптимістичні прогнози. За 122 роки, відколи у США існує традиція щорічно турбувати тваринку на прізвисько Філ, він бачив власну тінь 97 разів. І це не на жарт засмучує багатьох американців, які швидко втомлюються від зими і сумують за весною. Натомість львів’ян пророцтво аж ніяк не розчарує, адже з двох варіантів – Марусі та Мишка – можна обрати той, який більше до душі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3976 / 1.55MB / SQL:{query_count}