У львівському дитячому садочку № 31 після десяти років “мовчання” запрацював басейн – радості малечі немає меж
Здавна відомо, що заняття у басейні допомагають зміцнити загальний імунітет організму. І, щоб досягти найбільшого успіху, спеціалісти радять займатися плаванням із раннього віку. Така можливість загартовувати дітей ще у дитячих садочках заслуговує всіляких похвал. На жаль, така нагода є не у всієї малечі, тож нині ми порадіємо за дітей, що відвідують дитячий садочок № 31, що у Львові на вул. Панча. Тут з лютого запрацював басейн, який до цього простоював десять років.
Новенький басейн дуже популярний як серед батьків, так і серед малечі. Із самісінького ранку вони з нетерпінням чекають, коли їх відведуть на водні заняття. Вони найчемніші учні, чітко і радісно виконують усі вказівки інструктора.
“Від уроків плавання ніхто не відмовляється, адже дітки дуже люблять їх. У нас є дев’ять груп дітей, які ходять у басейн. Кожну групу, відповідно, ділимо ще на підгрупи, щоб інструктор мав можливість приділити увагу кожному малюкові. Наймолодші дітки, яким виповнилося три роки, займаються 10-15 хв., старші – до 25 хв. Уроки з плавання проводяться два рази на тиждень”, – розповіла “Пошті” завідувач дитячого садочка № 31 Марія Якимів.
Перед кожним відвідуванням басейну дітей перевіряє медсестра, і тільки здорові малюки можуть займатися у басейні. Ті, хто хворів, тільки через два тижні можуть знову приступити до занять. Спочатку малята адаптуються до води, а уже згодом розпочинають повноцінні уроки з інструктором з плавання.
У садочку також діють дві групи дітей із особливими потребами. Для них виділили окремий день для занять. Як каже Марія Якимів, такі дітки потребують пильної уваги. Тому заняття проводять лише для двох чи трьох осіб, щоб повністю контролювати процес.
Реконструкція басейну у цьому дитячому садочку розпочалася із середини вересня 2010 року. На все було витрачено близько 500 тисяч гривень із міського бюджету. Довелося заново обладнати чашу басейну, роздягальні, душові кімнати та встановити бойлери для нагрівання води.
“Ще коли будувався цей садочок, у 1987 році, тут було передбачено місце для басейну. Але він не був такий сучасний, як сьогодні. Раніше щодня ми набирали та зливали воду, нагрівали її і це було не зовсім зручно, бо доводилося пристосовуватися до графіка подачі води. А у сучасному басейні воду зливатимуть тільки раз на рік, адже триватиме її постійна фільтрація. Також упродовж дня температура води тримається на одному рівні, і заняття можна проводити у будь-який зручний час”, – говорить Марія Якимів.
За температуру та рівень води відповідає працівник із обслуговування басейнів. Кожного дня перед заняттями відповідними приладами вимірюють також вміст різноманітних добавок для фільтрації. І лише після детальної перевірки, починаються заняття із дітьми.
Популярність цього дитячого садочка після відкриття басейну зросла. Зараз у ньому є близько 220 дітей, які займаються у десятьох групах.
Надія Оксенчук,
начальник управління освіти Львівської міської ради:
– У Львові нині вже відремонтовано два басейни в садочках та шість басейнів у школах. Плануємо завершити реконструкцію басейну в середній школі № 92. Цей об’єкт потрібно завершити, адже його реконструкція триває вже два роки. І від цього найбільше страждають діти. Також хочемо відремонтувати басейн у дитячому будинку на вул. Таджицькій. У місті є великі проблеми із такими приміщеннями саме для дітей-сиріт, які потребують особливої уваги та ставлення до них.
Віктор Томашов,
лікар пульмонолог-алерголог Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ:
– Дитина генетично запрограмована так, що вона може плавати відразу від народження, при цьому не захлинаючись. Також вода є добрим чинником для загартовування. Під час плавання ми автоматично вдихаємо повітря відкритим ротом і обов’язково видихаємо його у воду. Тобто, іде видих із напруженням та посиленим тиском. Це спосіб загартовувати верхні та нижні дихальні шляхи. І чим швидше буде впроваджено такі водні процедури, тим здоровішою буде нація. Відкриття нових басейнів у дитячих садочках – це великий крок уперед. Можна сказати, що це добре забуте старе, адже колись при дуже багатьох школах і садочках були такі басейни. Потрібно вчити дітей правильно триматися на воді та плавати. Також такі процедури потрібні тим дітям, які часто хворіють респіраторними захворюваннями. Батьки, які через часті хвороби бояться давати дітей у басейн, чинять неправильно. Вода виконує оздоровчу функцію, прекрасно впливає на нервову систему.
Галина Стьопкіна,
тренер із плавання:
– Плавання нині стає досить популярним. І зараз формуються групи різного віку. Під пильним наглядом тренера вже місячну дитину дозволено вчити плавати. Малюки з півтора-двох років можуть відвідувати басейн. Вони вчаться набагато швидше, ніж дорослі, оскільки ще не мають страху перед водою. Приблизно за три-чотири місяці дитина буде вправно триматися на воді і впевнено рухатися. Результати також залежать від того, наскільки самі батьки хочуть, щоб їхня дитина вміла плавати. Вони мають цікавитися успіхами свого малюка, а іноді і разом з ним відвідувати басейн. Потрібно підтримувати дитину у всьому. Плавання є одним з найкращих видів спорту. Під час занять працює максимальна кількість м’язів, підвищується імунна система та загартовується організм у цілому.