Замало поступу, щоб говорити

Ситуація в Україні не відповідає мінімальним умовам, за яких можна було б обговорювати питання її членства в ЄС

Ситуація в Україні не відповідає мінімальним умовам, за яких можна було б обговорювати питання її членства в ЄС. Таку думку в четвер під час круглого столу “Очікувані результати створення поглибленої всеосяжної вільної економічної зони між ЄС та Україною” висловив посол Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, інформує “Радіо Свобода”.

За словами дипломата, підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом є першим і дуже важливим кроком у напрямі можливого членства в Євроунії. Однак для повноцінної інтеграції до ЄС необхідно, аби 27 країн-членів спільноти зійшлися на тому, що в Україні є консолідація демократії, дотримання прав людини, верховенство права. “Зараз Україна не відповідає тому, що ми називаємо мінімальними умовами для обговорення питання членства”, – каже посол.

Крім того, у Єврокомісії впевнені, що документ про зону вільної торгівлі між ЄС ТА Україною можуть підписати вже до кінця року. Про це заявив керівник переговорної групи з підготовки угоди від Єврокомісії Філіп Куїссон. Він зазначив, що у такому випадку після процедур ратифікації угода набере чинності вже 2013 року.

Раніше, нагадаємо, прем’єр-міністр України Микола Азаров висунув ідею підписати угоду за тими позиціями, що вже повністю узгоджені, ті ж, які ще обговорюють, внести у наступну угоду. Про це він заявив на початку тижня під час зустрічі з чинним головою Організації з безпеки і співробітництва в Європі, міністром закордонних справ Литви Аудронюсом Ажубалісом. За словами очільника уряду, сьогодні на 90% позиції за угодою про зону вільної торгівлі з ЄС узгоджено, а приблизно 10% потребують подальшого обговорення.

До теми:

Екс-президент Леонід Кучма вважає, що Україна недостатньо активно налагоджує економічне співробітництво з Росією. Про це він заявив на засіданні українсько-російського форуму “Партнерство України та Росії в нових реаліях європейської та євразійської інтеграції”.

За словами Леоніда Даниловича, незважаючи на те, що нова влада в Україні працює вже майже рік, в економічних відносинах із Росією вона лише надолужує згаяне за минулі роки, і наразі не розпочато реалізацію жодного нового проекту. “Нинішній нашій владі не можна дорікнути в небажанні справді мати стратегічні відносини з Росією. Але рік – це в сьогоднішньому вимірі можна було гори перевернути. Але ми сьогодні не можемо сказати ні про один проект, який би з’явився за цей час, а, навпаки, Україну, так би мовити, з усіх боків обходять. І ні одного проекту, крім протоколу про наміри. Ось це небезпечно”, – цитує Кучму УНІАН.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4688 / 1.55MB / SQL:{query_count}