Норма нового законопроекту “Про вищу освіту”, що визначає статус вишів лише за кількістю студентів, може позбавити Києво-Могилянську академію статусу університету. Про це заявив представник студентської колегії НаУКМА Єгор Стадний. Проблема в тому, що, згідно зі законопроектом, “класичний” університет вважатимуть таким, якщо на його денному відділенні навчатиметься не менше 10 тисяч студентів, а “профільним” називатимуть той виш, який налічує не менше 6 тисяч студентів. У Києво-Могилянці їх майже удвічі менше.
“Кількісно-профільний підхід в законопроекті, зареєстрованому Єфремовим, Луцьким і компанією, суперечить здоровому глузду. Адже з цієї класифікації Могилянка не може називатися академією, а належить до категорії коледжів. Це не вкладається в голові жодної людини, яка знає, що таке Києво-Могилянська академія”, – відзначив Стадний.
Також він побоюється, що, згідно зі статусом вищого навчального закладу, може скоротитися і його фінансування. У зв’язку з цим студентська колегія НаУКМА збирається підтримати акцію протесту “проти подальшої комерціалізації вищої освіти і тотальної корупції в системі”, заплановану на 31 січня. Крім того, вихованці Києво-Могилянської академії збираються вимагати від чиновників припинити тиск на університет та затвердити його Статут, в якому прописані докторська школа і PhD-програми (докторські програми західного зразка), вільне відвідування лекцій, право вишу самостійно складати штатний розклад і багато іншого. Також в академії вимагають повернути вишам автономію.