Емоції чи нажива?

Жіночу злочинність живлять імпульсивні бажання, ревнощі та прагнення гарного життя

Жіночу злочинність живлять імпульсивні бажання, ревнощі та прагнення гарного життя

Так уже повелося, що правоохоронні органи часто рапортують про боротьбу, скажімо, з організованим криміналом, посадовими чи підлітковими злочинами,  але з їхніх уст майже ніколи не доводилося чути про попередження, дослідження чи ба навіть статистику жіночої злочинності. Статистичні дані МВС не відокремлюють її як окрему категорію, немає й офіційних даних про структуру жіночої злочинності. Є лише облік  жінок, які скоїли протиправні дії. Кажуть, що представниці прекрасної половини людства скоюють злочини із куди більшою жорстокістю, аніж чоловіки. Втім, погляди на це у міліціонерів, прокурорів, суддів та адвокатів різні. При цьому вони одностайні, що жіноча злочинність радше має емоційне підґрунтя - жінки, як емоційніші й імпульсивніші, спочатку діють (через ревнощі, помсту чи материнський інстинкт), а вже потім думають. Чоловіки ж частіше вчиняють протиправні дії задля наживи.

УНІАН
zona.jpg

Жінка навіть за гратами хоче подобатися: показ мод у жіночій колонії

"Зі студентської лави нам говорили, що жіноча злочинність є жорстокою, що жінка, наважуючись на злочин, все скрупульозно продумує. Надмірної жорстокості за свою 10-річну практику не пам'ятаю, - каже "Пошті" Надія Шумська, суддя Галицького райсуду м. Львова, одразу згадуючи кримінальну справу, де вона була головуючою суддею. Торік на 7,6 року позбавлення волі з конфіскацією майна засудили 34-річну жінку, яка разом із двома спільницями прямісінько у центрі Львова (на пр. Свободи) вчинила розбійний напад на львів'янку, завдавши їй тілесних ушкоджень середньої важкості, та привласнила майна майже на 3 тис. грн. Нападниці за вказівкою вище згаданої жінки-організатора уявили себе боксерами й завдавали сво­їй жертві ударів руками та ногами по всьому тілу та голові.

"Жінки, порівняно з чоловіками, скоюють дуже мало злочи­нів. За півроку наш райсуд засудив 135 осіб, з яких жінок - лише 14. Жіноча злочинність - радше випадковість. Жінка до кінця не розуміє, що чинить злочин і може за це понести кримінальне покарання", - каже Н. Шумська. Зокрема, є чимало випадків (такий бум у Львові був у 2006-2007 р. - "Пош­та"), коли жінки, оформляючи кредити, скажімо, на побутову техніку чи започаткування власної справи, підробляли довідки. Переважно покарання для жінки за такі дії є умовним - зазвичай звільнення від покарання з випробувальним терміном від 1 до 3 років. "Якщо впродовж цього часу вона не скоїть нового злочину, суд виносить постанову про зняття цього покарання. Тобто вважають, що вона не була засудженою", - додає суддя.

Н. Шумська прагне, аби судове засідання для жінки завж­ди було певним уроком, можливістю задуматися над життям та зробити висновки.

  - як-от дівчина чи жінка завдала удару ножем, коли вітчим/чоловік знущався, бив. Себто було домаш­нє насильство", - каже М. Олексієнко. А от жінок, які скоюють квартирні шахрайства, суддя називає цинічними "артистками" з неперевершеним хистом та.... санітарами міста. Чому санітарами? Бо "чистять" Львів від п'яниць, які занедбали власні помешкання. Власне, зараз суддя Олексієнко розглядає кримінальну справу, де на рахунку львівської аферистки на прізвисько "Акула" понад 20 випадків шахрайств із квартирами. Зараз вона у СІЗО. "Входила в довіру до літніх людей, переважно п'яничок, кажучи, що вона з ЛКП, Пенсійного фонду чи благодійної організації. Приносила щось їсти, давала по 5-10 грн. Спонукала своїх жертв обмінювати житло на менше  чи перебратися жити до села. За 12-ти епізодами люди опинилися на вулиці, хтось - у психіатричній лікар­ні, дехто взагалі зник або ж вчадів від газу", - каже суддя.

На Львівщині у 2006 р. жінки вчинили 1366 злочинів, із них загально кримінальних - 1175. У 2007 р. була тенденція до зниження жіночої злочинності: відповідно 1302 та 1051 злочинів. За 7 місяців 2008 р. в області скоєно 508 злочинів, що на 13 % менше, аніж за аналогічний період торік.

Марія Олексієнко, суддя Галицького райсуду м. Львова, також зазначила "Пошті", що за її 18-річну практику жодного разу не було випадків надмірної жорстокості під час злочинів, які скоїли жінки. "Непорозу­міння виникали на сімейно-побутовому грунті

Олексій Баганець, прокурор Львівщини, говорить про різні мотиви злочинів: "Вчиняють хуліганства, заподіюють тілесні ушкодження. На Львівщині жінки чинять значну кількість злочинів на грунті особистих неприязних стосунків із рідними - як-от під час сімейних сварок з чоловіками. Скоюють злочини, зокрема вбивства, й на підставі ревнощів. Є й посадові злочини". Прокурор каже, що надмірна жорстокість не є характерною ознакою всіх злочинів, скоєних жінками. Втім, одразу ж наводить резонансний приклад із власної практики.  "У 1987-1988 рр. керував слідчо-оперативною групою з розслідування злочинів, вчинених сім'єю. Слідство довело, що впродовж 12 років (!) батько, мати та двоє їхніх доньок на території СРСР підсипали людям в їжу отруту для пацюків, - розповідає прокурор.

Суб'єктивний погляд

Арам Чліянц,
львівський адвокат із 52-річним стажем

Відсоток жіночої злочинності дуже малий - 3-4 %. За кількістю злочинів на першому місці  - проституція (якщо жінку вперше затримали, то це ад­мінправопорушення, впродовж року вдруге -  це вже злочин) та сутенерство. Також повії можуть обікрасти своїх "клієнтів", застосовуючи клофелін чи, скориставшись безпорадним станом жертви, яка була під впливом алкоголю або наркотиків . На другому - шахрайства, зокрема з кредитами та грішми під розписку. На третьому -  побутові. Зокрема, вбивство чоловіка  чи коханця через ревнощі чи під час пиятики. Випадки розбійних нападів чи грабежів поодинокі. Зовсім не погоджуюся з тим, що жіноча злочинність  набагато жорстокіша, аніж чоловіча.

"Родина Адамсів" ненавиділа людей, їй були притаманні заздрість, помста, корисливі мотиви. Подружжя отруювало навіть батьків зятів та невісток, а забезпеченим сусідам - корів, свиней, курей. "У цій історії головні ролі відігравала мати (до кримінальної відповідальності її притягнули у 72 роки) та її доньки, які отруювали своїх чоловіків, коханців та співмешканців. Не хотів одружуватися чи завів собі коханку - отруювала. Щоби десь не вештався - давала невелику дозу отрути. Тоді хворів і був удома", - продовжує моторошну  історію О. Баганець. Цим кровожерним жінкам слідство інкримінувало 9 убивств із особливою жорстокістю та понад десяток замахів на вбивства. Одну з доньок засудили до вищого ступеня покарання - розстріляли, інша донька, як і мати, потрапила за грати на 12 років, а батько - на 9 років. Фінальний випадок, який нарешті став викриттям злочинної діяльності горе-родини, трапився у  СШ № 16 м. Києва. Донька, яку розстріляли, працюючи посудомийкою у шкільній їдальні, спочатку намагалася отруїти доньку шеф-повара, пригостивши її апельсинами. "Згодом отруїла шкільну дієт-сестру, яка запідозрила її у навмисному псуванні харчів. Ці продукти забирала додому для годівлі свиней, бо хотіла купити чорну "Волгу" для свого молодого чоловіка, аби... втримати його біля себе", - говорить про мотиви злочину прокурор. Задля звільнення завідувача їдальні, який заборонив забирати відходи, отруїла їжу в цій їдальні - тоді померло п'ятеро школярів.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4797 / 1.62MB / SQL:{query_count}