Рай для лижників

Михайло Кінаш,  селищний голова Славського

Михайло Кінаш,  селищний голова Славського

Щоб отримати заряд енергії та незабутні позитивні емоції, яскраві враження та адреналін, помилуватися красою українських гір та подихати кришталево чистим повітрям, у вихідні найкраще їхати в один із най­мальовничіших куточків Карпат – Славське. Ще б пак, адже кращими за гори можуть бути тільки гори. А засніжені – й  поготів! Тут активний відпочинок та стовідсоткову гостинність Вам цілком гарантовано, відтак буде бажання приїздити ще і ще на популярний гірськолижний курорт Карпат. 130 км від Львова – і Ви у Славському, яке для туриста є дешевшим, аніж Буковель, що на Івано-Франківщині.

“Хто добре катається, любить швидку їзду, то відпочинок у нашій карпатській перлині саме для них. У нас є, де покататися, і де відпочити”, – каже “Пошті” селищний голова Славського Михайло Кінаш.

– Пане Михайле, скажіть, будь ласка, на коли у Славському запланований старт лижного сезону?

– Звісно, все залежить від кліматичних умов. Традиційно у попередні роки лижний сезон офіційно розпочинався 20 грудня. Сподіваємося, що так буде і цьогоріч. Витяги ж уже частково запустили минулого тижня. Для потреб лижників маємо дві крісельні дороги, 18 канатно-бугельних витягів, з яких чотири сучасні. Зокрема, один на горі Тростян, інший – на горі Погар, третій – в урочищі Варшава, четвертий – біля бази відпочинку “Терен”. Усі решта – ще 80 – 90-х років, але усі вони у доброму стані й очікують на туристів. Гора Тростян, яка є візитівкою Славського, підійде для тих, хто добре освоїв техніку катання на лижах або сноубордах.

– Чим цієї зими зустрічає туристів перлина Карпат?

– Передусім доброю та щирою душею, а також традиційною гостинністю! Хоча у 2010 р. збудовано у Славському один крісельний підйомник (двохмісний), але ми не встигаємо ввести його в експлуатацію. Впродовж сезону, ймовірно, у лютому його таки запустять для туристів. Збудовано та здано в експлуатацію у селищі ще два нові готелі. Заплановані у Славському під час лижного сезону різні розважальні програми, зокрема фестиваль снігових фігур. Аби привабити туриста, кожен із господарів осель створив максимально зручні та комфортні умови для відпочинку.

– Прошу сказати, скільки туристів може одночасно відпочивати у Славському взимку?

– Одночасно можемо приймати орієнтовно до 14 тис. туристів. Так, до послуг відпочивальників 46 баз відпочинку, майже 600 приватних осель із відповідними умовами для поселення туристів. Сьогодні помешкання у селищі для різний смак та гаманець. Звісно, не забувають про сауну з басейном, більярд, смачну кухню, прокат лижного спорядження. Хтось приймає до 10 осіб, інші – до 30 – 50.

– Скільки сьогодні коштує проживання у Славському?

– Ціни різні – все залежить від умов та сервісу. Звісно, найвища вартість житла є у час пік – новорічно-різдвяні свята. Скажімо, по 900 гривень за номер. А ось середня ціна номера з особи буде в межах 120 – 400 грн. Двомісний номер на базі відпочинку чи в готелі коштує 200 – 700 грн.

– Хто здебільшого взимку приїздить на відпочинок?

– Географія широка і турист  різний, – від Стрия і до Донецька та Москви. До речі, на ці новорічно-різдвяні свята саме москвичі замовили чимало місць для відпочинку в Славському. Знаю, що багато мешканців Москви цікавляться і хочуть приїхати відпочити та покататися на лижах у нашій перлині Карпат. Зазвичай щороку до нас їде багато студентів, що очікуємо і цьогоріч. Звісно, традиційно багато до нас приїздить львів’ян.

– Чим відрізняється відпочинок у Славському від Драгобрата та Буковеля?

– Зі Славським є автомобільне та залізничне сполучення, тоді як до  Драгобрата важче дістатися. Щоправда, Буковелю ми дещо поступаємося у сервісі. Кажу про сферу відпочинку та розваг. У Буковелі сервіс є кращим. Але, хто добре катається, любить швидку їзду, то відпочинок у Славському саме для них!

– Пане Михайле, а яким є Ваше ставлення до ідеї проведення зимової Олімпіади-2022 у Карпатах, зокрема у Славському?

– Особисто я – “за” двома руками! Це добра ідея та гарна перспектива для селища! Звісно, є песимісти, які кажуть, що це нереально... Але ж і про Євро-2012 говорили аналогічно. Натомість сьогодні Україна, зокрема Львів, активно готуються до єврочемпіонату. Все можливо і реально, якщо держава повернеться до нас обличчям і виділятиме кош­ти на будівництво об’єктів для відпочинку, змагань та розбудову інфраструктури.

Володимир Будулич,
заступник голови Львівської обласної організації Фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” України:

– Ми цілком готові до гірськолижного сезону 2010 – 2011рр. Зокрема, маємо всі дозволи на експлуатацію крісельного та шести бугельних підйомників на горі Тростян. Хоча й снігу випало ще небагато, але минулої суботи, 11 грудня, розпочали експлуатацію центрального витягу на горі Тростян. Вже у перший день тут покаталися близько 200 лижників. Щодо цінової політики на житло на базі “Динамо”, то вона не змінюється вже два роки поспіль. Отож, ціни номерів для туристів такі ж самі, як і торік. Маємо одно-, дво- та трьохкімнатні номери, а також студентські з умовами на поверхах. Скажімо, мінімальна ціна проживання на нашій базі становить від 100 грн, а максимальна – до 700 грн за трьохкімнатний номер-люкс із усіма вигодами. Також варто зазначити, що на сезон 2010 – 2011рр. вартість денного абонемента у середньому піднялася на 30 грн. Тепер ціна абонемента у вихідні та святкові дні – 160 грн, у будні – 130 грн.

Яким буде цей гірськолижний сезон, залежить від погодних умов. Так, за останні два роки снігу в Славському, на жаль, практично не було. Особливо це припало на Новий рік та різдвяні свята. Відповідно, через відсутність штучного снігу на трасах туристи надавали перевагу Буковелю або їхали за кордон. Сподіваємося, що цьогорічний сезон буде кращим. Крім того, відпочинок у Славському має свої переваги: по-перше, Буковель є дорогим курортом, тоді як наш курорт є більш доступним для широкого загалу, бо ціни куди нижчі, по-друге, зі Славським є добре транспортне сполучення – й авто, і потягом. Тому обов’язково треба їхати і відпочивати саме у Славському!

  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4272 / 1.6MB / SQL:{query_count}