Оновлюємо гардероб

“Пошта” дізнавалася,  що пропонують одягти модникам цього сезону і скільки це коштуватиме

“Пошта” дізнавалася,  що пропонують одягти модникам цього сезону і скільки це коштуватиме

Зима вже ось-ось постукає у наші двері, і щораз холодніші ранки нагадують, що варто утеплити свій гардероб. Щоправда, де придбати обновки – у крамниці, на ринку, в секонд-хенді чи пошити вбрання у ательє – вибір за Вами.

Брендові речі

Знаний і найбільший Сихівський секонд-хенд пропонує жінкам те, що й інші ринки Львова. Ятки рясніють чорними китайськими пуховиками, за які просять 800 (за короткі) – 1750 грн (за довгі). Кольористика таких курток, яких усюди чимало, звичайно, бажає кращого – модники можуть відшукати хіба темно-фіолетовий, сірий чи, у кращому випадку, кремовий. Проте фасони зовсім не відрізняються – куртка, підперезана паском, із капюшоном, оздобленим хутром. Це й не дивно – товар зазвичай китайський чи турецький.  

По цей товар продавець Олег радить приходити у вихідні – каже, що вибір більший, бо у п’ятницю привозять нові речі.

Проте більшість продавців секонд-хенду все ж пропонує товар і вживаний, і новий із Німеччини, Італії, Англії та  Іспанії. Тут, схоже, щодо верхнього одягу чоловікам пощастило більше. Курток є чимало – і шкіряні, і з кашеміру, і спортивного покрою. І кольористика цікавіша, ніж у жіночих пуховиків. Можна придбати доволі оригінальні куртки від світового бренда Scott 9 за 150 – 250 грн.

Із жіночого верхнього одягу – великий вибір шуб: цей омріяний елемент гардеробу з лисиці, каракуля, кролика, нутрії можна купити за 850 грн. Господиня ятки каже, що це якісні німецькі шуби, проте подекуди видно, що хутро не першої свіжості. Вибирати і справді є з чого. За довгу шубу доведеться викласти до півтори-двох тисяч. “Із таких, – каже продавець – найшвидше зникають з прилавка каракулеві шуби, вони витриваліші і завжди як нові”.

А ось великого вибору чоловічого взуття  нема  – усе чорне та темно-коричневе. Певно, не вельми люблять чоловіки чистити черевики. А ось різноманітність взуття для жінок вражає – і сині чобітки від МЕХХ, і руді від s. Oliver, і сірі – від Tamarise. З того, що пропонує секонд-хенд, переважає товар відомих німецьких та італійських фірм, і ціни прийнятні. За демісезонні чобітки МЕХХ просять зазвичай 580 гривень. Продавець стокового взуття Сергій розповідає, що цього сезону найпопулярнішими є замшеві чоботи на плоскій підошві. До речі, найчастіше львівські модниці  купують тут сірі замшеві чоботи, ціна яких близько 480 гривень. Добре утеплені хутром шкіряні від відомого бренда MARC – обійдуться значно дорожче – у 950 гривень. Є попит цього сезону і на чобітки від BLACKSTONE. Це, як пояснив “Пошті” пан Олег, переважно взуття на тракторній підошві, проте з якісної шкіри.

Придбання джинсів, сорочок чи светрів не надто спустошить Ваш гаманець. І жіночі, і чоловічі джинси не дорогі – 120-150 гривень. Трапляється цей елемент гардеробу, історія якого сягає 157 років, і від відомих фірм Levi’s і Wrangel. Чоловічі сорочки, серед яких вироби відомих фірм JBC та Esprit, можна купити і за 70-100 гривень, щоправда, асортимент розмірів – обмежений.  Найпопулярніший узор – смужка. Жіночі светрики – у такому ж ціновому сегменті.

Шапочки і шарфи – недорогі, набір можна купити і за 50 гривень, однак вишуканих композицій не помітно. Товар – зі сьомого кілометра, з Одеси, і не факт, що завтра вам назустріч не йтиме чоловік чи жінка з такими ж аксесуарами.

У підсумку, аби тепло одягнутись із секонд-хенду, ви змушені витягти з гаманця до двох тисяч гривень. І як не парадоксально – якщо для Вас важливий бренд на ярлику – заощадите. Якщо ж виберете зовсім нове, проте китайське – потратите значно більше грошей. Отже, секонд-хенд допомагає заощадити кошти, до того ж, там часто є брендові речі. Однак вадою секонд-хендів залишається те, що це все ж не новий і не завжди модний одяг.

Сім раз відміряй…

…І віддай перевагу ательє. Тут пошити верхній одяг коштуватиме значно менше. Вартість тканин різниться, залежно від якості й різновиду. Проте в середньому матерія, яка знадобиться для пошиття пальта, коштуватиме 300-500 грн. Найкраще замовляти матеріал у надійних постачальників, з якими Ви давно співпрацюєте. Якщо ж замовляєте одяг у ательє вперше, слід прислухатись до поради кравця. За пошив середньостатистичного пальта слід викласти близько 400 грн, хоча ціна може різнитись, залежно від об’єму виконаної роботи.

У крамниціна полиці…

У магазинах же вибір курток аж надто схожий на той, що в секонд-хенді. Пуховики, що не вирізняються оригінальністю, здебільшого привозять із Китаю. Товар зовсім однакового фасону, проте забарвлення  – усіх кольорів веселки! Тут і яскраво-рожеві, і сині, і фіолетові! А ось пастельних, стриманих барв майже немає. Тому радимо наразі, допоки ще не дуже люті морози, обирати пальто, позаяк, нагадаємо, найактуальнішими є сірий, пісочний кольори. До того ж, ціни “кусаються” – вартість пуховиків – 1100-1500 грн.
Проте пальто у магазині коштуватиме теж недешево: ціни коливаються від 2000 до 2500 грн, незважаючи на те, що матеріал залишає бажати кращого. Переважно це шерсть, інколи з домішками синтетичних волокон. Утім тішить, що виробництво не китайське чи турецьке, а львівське. Отже, імпортний товар ще не зовсім витіснив з полиць магазинів вітчизняні вироби.
Важко обійтись узимку й без головного убору. Звісно, можна придбати й традиційну в’язану шапку. Ціни на берети, які бувають різноманітних кольорів, але майже усі – шерстяні, в середньому – 100-150 грн. Однак, якщо Ви вирішили купити капелюшок, доведеться викласти від 600 до 1000 грн. Модними цього сезону є фетрові капелюхи у чоловічому стилі. Як відомо, колись у Львові традиційним було носити саме цей головний убір, проте згодом моду на капелюшки витіснила популяризація практичніших, проте менш красивих шапок. Але останнім часом усе частіше молодь, особливо хлопці, вибирають для себе саме капелюхи, і це не може не тішити.
Вибір рукавиць натомість задовольнить будь-яку львівську модницю: вони різняться і за кольором, і за фасоном. Коштує ж таке задоволення від 90 грн.
Придбати одяг у магазині найлегше, однак є ризик зустріти людину, вбрану в такий же одяг, до того ж це не найдешевший спосіб оновити гардероб.
Отже, вибирайте варіант, який Вам зручніший. Але віддавайте перевагу одягу не лише модному, але й комфортному та оригінальному!

Оля Никорак

Галина Кривяк, майстер із пошиття одягу:

– Зараз дуже багато львів’ян шиють у нас пальта. Зазвичай ми пропонуємо своїм клієнтам французький та італійський кашемір. Найпопулярнішою наразі є довжина за коліно. Модно також оздоблювати верхній одяг рюшами та мереживом. Я не раджу зараз шити довге пальто – цього сезону воно не надто актуальне. А взагалі, тепер робимо акцент не на дов­жині, а на рукавах. Вони можуть бути різними: і об’ємними, і як у кімоно. Експериментувати можна і з коміром. Якщо Ви все-таки оберете ательє, ваш убір виглядатиме неповторно і оригінально – подібного вбрання не матиме ніхто. Врешті-решт, Ви можете обрати для себе бажаний фасон чи тканину. Крім цього, обновка не так зменшить сімейний бюджет. Та все ж, і ательє – не панацея. Ніхто не гарантуватиме Вам вдалого результату – якщо у магазині можна побачити готовий виріб, тут можна лише здогадуватись, яким буде очікуваний одяг.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6755 / 1.62MB / SQL:{query_count}