Наступного року в парку ім. І. Франка встановлять дзиґар, який нагадуватиме спудеям про початок пар
У парку імені Івана Франка закінчують осіннє чепуріння. Цього тижня студенти Національного лісотехнічного університету посадили буки, дуби (звичайні й червоні) та кущі глоду. Усього посадили близько сотні дерев, які взяли у ботанічному саду Лісотехнічного університету. Дизайнери ландшафту запевняють, що це осіння “крапка” у паркових роботах. Навесні ж територію розпочнуть декорувати чагарниками.
– Довго виникали проблеми з тим, де взяти гроші на розсаду і зарплату працівникам. Ми зважили усі варіанти і вирішили використати ресурси ботсаду Лісотехнічного університету та Брюховецького лісництва, а до робіт залучити студентів. Можу сказати, що вони зробили свою роботу бездоганно, – розповідає “Пошті” Володимир Кучерявий, автор проекту реконструкції парку, професор Національного лісотехнічного університету України.
Парк імені Івана Франка – один із найстаріших у Львові. Частина дерев у ньому постаріла, їх треба забирати і саджати нові. За останні чотири роки дерева у парку висаджували точково, натомість нищилися вони відразу по кілька десятків, зокрема після буревію. Відтак із 1420 дерев, які росли у парку станом на 2006 рік, лишилося на майже на сотню менше.
– Для того, аби розбавити і зробити територію парку яскравішою, навесні ми посадимо кущі папороті, чагарники різних видів та барвінок, також висадимо плющ. Біля будинку садівника висадимо красиві квітучі чагарники. А ось на території парку зі сторони вул. Соломії Крушельницької зведемо скельний сад, – розповів Володимир Кучерявий.
Каміння для скель спеціально привезуть із Закарпаття. Зважаючи на ландшафт Карпат, обиратимуть і саджанці, відомо, що тут ростиме ялівець. Важливою для Володимира Кучерявого є й ідея квіткового годинника. Дзиґар хочуть встановити акурат навпроти університету. Зараз на цьому місці розташована клумба, навколо якої збираються студенти. Наступного року ландшафтні дизайнери хочуть розсадити квіти у вигляді циферблата зі статичними стрілками. Згідно із задумом, стрілка “замре” о 8.30 ранку – на початку пар. Відтак показники годинника нагадуватимуть несумлінним студентам про те, що слід поспішати на пари. Обійдеться таке “нагадування” у дві – три тисячі гривень.