Іспанські тамплієри (храмовики) судяться із спадкоємцем Христа на землі - Папою Бенедиктом XIV. Тамплієри, які називають себе спадкоємцями знищеного в XIV столітті рицарського ордену, вимагають від Святішого отця відновити орден, пише іспанське видання El Mundo. "Асоціація суверенного ордену Храму Христового (АСОХХ) подала в судову палату Мадрида позов на Понтифіка як спадкоємця Клемента V, що заборонив орден в 1307 році", - йдеться в повідомленні.
Асоціація вимагає переглянути рішення про заборону ордену й визнати факт незаконної конфіскації його багатств, що оцінюють в 100 мільярдів євро, хоча і не претендує на повернення цих багатств.
Зазначимо, що орден тамплієрів, який діяв у Франції, Іспанії, Великобританії, Португалії, Німеччині, Італії, Бельгії, Люксембурзі та Польщі, налічував 15 тисяч лицарів і мав у власності 9 тисяч об'єктів нерухомості.
Орден храмовників був заснований 1119 року лицарями, що брали участь в першому Хрестовому поході. У його завдання входила охорона святих місць в Палестині. З часом тамплієри стали займатися не тільки справами військовими, але і фінансовими, перетворившись на найбагатших банкірів Європи. Ця діяльність, як відзначають історики, спричинила роздратування і заздрість короля Франції Філіппа IV Красивого, який звинуватив тамплієрів у єресі й розправився з ними, переконавши в своїй правоті Папу Римського. Орден був заборонений, багатства конфісковані, а його послідовники піддані арештам і стратам по всій Європі.
Тамплієрів вважають також охоронцями легендарної Чаші Святого Граалю. Одна з легенд, пов'язаних з цією реліквією, свідчить, що це чаша, з якої причащалися учні Христа на Таємній вечері. Пізніше його учні зібрали декілька крапель крові розіпнутого на хресті Рятівника. Чашу і спис, яким були нанесені рани Христу, зберіг і привіз до Британії Іосиф Арімафейський. Довкола храмовників і Святого Граалю як і раніше будуються багаточисельні конспірологічні теорії й інтриги, зокрема - сюжет роману Дена Брауна "Код да Вінчі".
На разі офіційний Ватикан ніяк не реагує на вимогу тамплієрів. Однак побутує думка, що Святий престол серйозно ставиться до вимоги про вибачення. Така практика вже існує. Раніше Понтифік вже офіційно вибачився за переслідування Галілея і за Хрестові походи.